ASP Gdańsk
Kurs rysunku na Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku

Jeżeli na poważnie myślisz o tym aby dostać się na Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, warto wiedzieć: jaki jest przebieg rekrutacji, jakie są wymogi oraz co zrobić by znaleźć się na liście studentów ASP. Jedno jest pewno – przygotowania warto zacząć zdecydowanie wcześniej, aby mieć potencjalnie jak największe szanse na pomyślne zdanie egzaminu na wymarzone studia.

ASP Kierunki

Na ASP w Gdańsku dostępne są kierunki na studiach  licencjackich i magisterskich takich jak:

 • Architektura Wnętrz
 • Architektura Przestrzeni Kulturowych
 • Fotografia
 • Grafika projektowa i Artystyczna
 • Intermedia
 • Malarstwo
 • Rzeźba
 • Wzornictwo

Studia na kierunki ASP w Gdańsku prowadzone są w trybie stacjonarnym od poniedziałku do piątku.

ASP rekrutacja

Proces rekrutacyjny jest oparty na kilku etapach:

 1. Należy zarejestrować się w systemie IRK, a następnie aktywować konto
 2. Po zalogowaniu się w IRK należy zapisać się na dany kierunek, a następnie uiścić opłatę rekrutacyjną. Zapis na kierunek oraz dokonanie opłaty rekrutacyjnej musi nastąpić najpóźniej ostatniego dnia rejestracji na danym kierunku studiów.
 3. Rozpoczęcie egzaminów oraz rozmów kwalifikacyjnych. W tym celu warto sprawdzić szczegółowe zasady postępowania na dany kierunek – w tym opis egzaminu wstępnego.
 4. Ogłoszenie list osób, które zdały egzamin i zmieściły się w limicie przyjęć na stronie www.asp.gda.pl
 5. Uzupełnienie danych w IRK
 6. Składanie dokumentów. Osoby, które znalazły się na liście osób które zdały egzamin i zmieściły się w limicie przyjęć składają komplet wymaganych dokumentów.
 7. Ogłoszenie list przyjętych na dany kierunek studiów na stronie ASP Gdańsk

ASP Gdańsk egzamin wstępny

Postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów na studia stacjonarne I stopnia na kierunki ASP w Gdańsku przeprowadzane w trybie stacjonarnym obejmuje dwa etapy. Dodatkowo, żeby dostać się na ASP, trzeba przedstawić swoje portfolio – tzw. Teczkę Prac. Wytyczne odnośnie zakresu przygotowywanego portfolio od czasu do czasu się zmieniają i trzeba na bieżąco je śledzić, żeby móc się odpowiednio przygotować.

I etap – wielozadaniowy egzamin praktyczny, którego celem jest sprawdzenie predyspozycji kandydata do podjęcia studiów

 • Warunkiem dopuszczenia do II etapu egzaminu rekrutacyjnego jest uzyskanie przez kandydata wymaganego minimum punktowego dla I etapu.

II etap – przegląd indywidualnie wykonanych prac wykazujących odpowiednie zdolności, predyspozycje artystyczne kandydata oraz rozmowa kwalifikacyjna – czyli analiza prac zrealizowanych przez kandydata w czasie konkursowego egzaminu praktycznego w kontekście problematyki wybranego kierunku. 

ASP Gdańsk plan zajęć

Studenci którzy rozpoczęli studia na ASP w Gdańsku, lub kontynuują edukację na wybranych kierunkach informacje o planie zajęć na najbliższy rok akademicki mogą znaleźć na stronie ASP w Gdańsku, wchodząc na zkładkę – plan zajęć danego wydziału.

 1. Wydział Architektury – plan zajęć
 2. Wydział Wzornictwa – plan zajęć
 3. Wydział Grafiki – plan zajęć
 4. Wydział Malarstwa – plan zajęć
 5. Wydział Rzeźby i Intermediów – plan zajęć

Procedura Internetowej Rejestracji kandydatów (IRK) na rok akademicki 2023/2024 na wszystkie kierunki I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich studiów stacjonarnych i niestacjonarnych zostanie uruchomiona w czerwcu 2023 roku.

Jak dostać sie na ASP w Gdańsku?

W szkole Wenecjusz.pl nie tylko oferujemy szeroki wybór kursów przygotowawczych na ASP, ale też do nauki stosujemy unikalne metody nauczania, a w celu zwiększenia efektywności i postępów proponujemy połączenie zajęć indywidualnych i grupowych. Zajęcia są prowadzone przez samego Wenecjusza Mielechowicza, który ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku celująco. Z zaangażowaniem podchodzi on do nauki, inspiruje i uczy.  Chcesz przygotować się na ASP w szkole rysunku Wenecjusz.pl? Skontaktuj się  z nami.

DLaczego warto studiować na ASP w Gdańsku

 • ASP w Gdańsku to największa w Polsce północnej publiczna uczelnia artystyczna o ponad 75-letniej tradycji
 • studenci mają szanse studiować w ścisłym centrum historycznym Gdańska w zabytkowych budynkach (Wielka Zbrojownia, Baszta Słomiana, Dom Angielski, Mała Zbrojownia)
 • studia dają szerokie perspektywy zawodowe. Na przykład wykształcony grafik może znaleźć zatrudnienie w agencjach reklamowych, biurach projektowych czy dużych korporacjach
 • uczelnia prowadzi wiele kooperacji partnerskich. Umowy o wymianie w ramach programu Erasmus zostały podpisane z 50 uczelniami w Europie i Turcji.
 • szeroki wybór kierunków studiów licencjackich i magisterskich

Wyjątkowa Szkoła Rysunku i Malarstwa w Trójmieście

Szkoła Wenecjusz.pl zapewnia kursy rysunku na architekturę. Jeśli szukasz dobrej szkoły rysunku w Gdańsku, która pozwoli Ci dostać się na architekturę na Politechnice Gdańskiej – zapraszamy do naszej szkoły

Wenecjusz Mielechowicz

Wenecjusz-Mielechowicz

Jestem zdania, że w sztukach plastycznych talent to zaledwie 3% sukcesu, reszta to ciężka praca. Aby zdać egzaminy, należy się do nich przede wszystkim solidnie i wszechstronnie przygotować. Zamiast liczyć na szczęście lepiej postawić na swój wysiłek, pracę i zdobywanie wiedzy oraz umiejętności w praktyce. Ale to nie jedyny powód dla którego warto być najlepszym. W życiu zawodowym, gdy przyjdzie zmierzyć się z konkurencję wygrywają zazwyczaj najlepsi. 

Moje motto to “W życiu warto być najlepszym”. 

Wenecjusz Mielechowicz, artysta, nauczyciel, założyciel gdańskiej szkoły rysunku wenecjusz.pl

Kursy Architktury w Gdańsku Wenecjusza Mielechowicza to:

Połączenie zajęć indywidualnych i grupowych

Aby dobrze nauczyć się rysunku same zajęcia grupowe to za mało. Bowiem tylko podczas zajęć indywidualnych nauczyciel ma możliwość przekazania uczniowi pełni wiedzy i kontrolować czy rozwój artystyczny zmierza w określonym kierunku.

Unikalna metody nauczania

Nauka u nas opiera się na indywidualnym nauczaniu, ale także na autorskich metodach, które opracował prowadzący w miarę rozwoju swoich zdolności przekazywania wiedzy. 

Praca z uznanym profesjonalistą

Tylko praca z uznanym autorytetem daje gwarancję wysokiego poziomu nauczania. Prowadzący szkołę jest uznanym za granicą artystą, którego prace wystawiane były w Royal Hibernian Academy.

Najwyższy poziom nauczania

Indywidualna praca z każdym kursantem

Najlepiej wyposażona pracownia w Trójmieście

98% zdawalności na studia

Nauczyciel z udokumentowanym dorobkiem artystyczno-designerskim

Najlepsze opinie o szkole w Trójmieście

Opinie na temat naszych kursów rysunku