Kursy rysunku w Gdańsku w szkole wenecjusz.pl zapewniają doskonałe przygotowanie do egzaminów wstępnych na uczelnie o profilu architektonicznym oraz artystycznym. Nasza autorska metoda nauczania gwarantuje wysoką skuteczność. 

W naszej szkole rysunku uczymy  w niewielkich, 3-osobowych grupach i dodatkowo w cenie kursu kursanci otrzymują indywidualne konsultacje z nauczycielem.

Bezpieczne kursy rysunku

W trudnym okresie pandemii koronwairusa COVID – 19 podjęliśmy wszelkie środki, aby nasi kursanci i nauczyciele byli bezpieczni i nie narażeni na zakażenie:

Dodatkowo nasza szkoła oferuje

ukierunkowanie na wartościowe źródła dodatkowej wiedzy;

wspólne wyjścia w plener – nauka rysunku obiektów architektonicznych z natury;

symulacje egzaminacyjne dla zainteresowanych;

pomoc w przygotowaniu Teczki Prac do egzaminów.

Dowiedz się więcej o naszych metodach nauczania, przeczytaj co zabrać na zajęcia z kursu. 

Kurs rysunku online

Dla kogo?

Kurs rysunku online skierowany jest do osób, które nie są w stanie uczęszczać na zajęcia stacjonarne w naszej pracowni. To nasze wyjście naprzeciw problemom z korona – wirusem w czasie pandemii. Zajęcia odbywają się za pośrednictwem internetu, z wykorzystaniem programu do wideo – rozmów. Każdy nasz kurs możemy poprowadzić także online. Jeśli jesteś zainteresowany tą formą kursu rysunku, zapraszamy do kontaktu.

Co daje kurs online?

Spotkania online odbywają się w formie kursu indywidualnego. Każde zajęcia trwają 3 godziny. W tym czasie kursant wykonuje prace pod okiem doświadczonego nauczyciela, który na bieżąco kieruje uwagi do ucznia odnośnie techniki pracy, czy spojrzenia na obiekt, który rysuje/maluje.

Ponieważ okres zupełnego zamknięcia mamy za sobą, możliwe są spotkania indywidualne w pracowni, aby ocenić prace kursanta. Są one potrzebne, aby nauczyciel mógł ocenić prace w różnym świetle. Niestety ekran komputera może niekiedy przekłamywać kolorystykę, natężenie światła i cienia, przez co zaburzać odbiór pracy. Dlatego z niewielką częstotliwością zachęcamy do spotkań z nauczycielem z zachowaniem wszelkich wymagań sanitarnych. 

Kurs online nie jest w żaden sposób gorszy od kursy prowadzonego standardową metodą. Wymaga natomiast dużego zaangażowania obu stron i skupienia się na pracy. Daje dokładnie takie same efekty. Nasi kursanci mimo okresu zamknięcia w domach pracowali online na kursach i uzyskali oczekiwane bardzo dobre rezultaty na egzaminach wstępnych na uczelnie o profilach architektonicznych i artystycznych. 

O Prowadzącym

Wenecjusz-Mielechowicz

Kurs rysunku na Architekturę prowadzi związany z Gdańskiem Wenecjusz Mieleczowicz. Artysta ukończył studia z dyplomem ocenionym “celująco”. Jego prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. Obrazy autorskie Wenecjusza Mielechowicza zakupił Rząd Republiki Irlandii oraz wiele firm i prywatnych kolekcjonerów z kraju i zagranicy.

Nasze zajęcia odbywają się w dwóch lokalizacjach:

  • w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 
  • w pracowni artystycznej przy ul. Gospody 6d/30 w Gdańsku

Dostępne kursy stacjonarne i online:

Kurs na ASP - Gdańsk

Kurs do Plastyka - ZSP w Gdyni

Kurs na studia zagraniczne architektura / design

Warsztaty artystyczne dla dorosłych

Kurs na Architekturę

Lekcje rysunku dla dzieci

Kurs digital painting

Kurs malarstwa

Wakacyjny kurs rysunku

Ciekawostki na naszym blogu

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Ne każdy wie, że Gdańsk to również światowa stolica bursztynu. Dlatego też nie mogło zabraknąć na mapie Gdańska miejsca, które będzie upamiętniało historię powstania tego

Czytaj więcej »