You are currently viewing Dlaczego warto zapisać się do szkoły rysunku
Dlaczego warto zapisać się do szkoły rysunku

Z kursem rysunku zawsze jest tak, że niby każdy wie o co chodzi, ale ostatecznie nie każdy wie co się dokładnie za tym kryje. Jak wygląda forma takich zajęć, od jakiego poziomu można zacząć i czego finalnie  można się spodziewać. Niektórych już sama nazwa kursu odstrasza. Myślą, że kurs przeznaczony jest dla osób zaawansowanych, takich które mają już pojęcie i znają się nieco na sztuce. Nic bardziej mylnego. Szkoła Wenecjusz otwarta jest dla każdego. Tutaj nie liczy się tylko talent i  predyspozycje, ale przede wszystkim chęci i zaangażowanie. 

Oczywiście jeśli mamy na myśli kursy przygotowujące do szkół plastycznych lub tez na uczelnie wyższe – obejmują one programowo zagadnienia związane z danym kierunkiem studiów. Jest natomiast wiele kursów, które mogą rozwijać  i pogłębiać hobbystyczne zainteresowania pod okiem profesjonalisty.

Dlaczego warto udać się na taki kurs?

Od zawsze uważam, że dzięki sztuce życie jest piękniejsze. Sztuka rozwija w nas poczucie wrażliwości na drugiego człowiek i otaczający nas świat, wycisza i odstresowuje. Jest piękną formą wyrażenia tego co nam gra w duszy. Rysowanie poprawia sprawność mózgu, który w dzisiejszych czasach jest atakowana przez wiele bodźców. Zalet rysowania jest wiele. Rysowanie również stymuluje procesy pamięci. Wpływa pozytywnie na nasze skupienie i koncentracje. A najwspanialsze jest to, że rysować możemy w każdym  wieku – i o tym nie możemy zapominać, W rysunku nie ma ograniczeń, tym bardziej wiekowych. Ograniczą nas jednie przekonania typu “że aby rysować potrzebny jest talent i zdolności malarskie” lub “już jestem  za stary na rysowanie”. Ograniczenia są jedynie w naszej głowie. 

Rysowanie to forma na wyciszenie i odprężenie. Żyjąc w czasach nieustannych zmian, presji, obostrzeń, konfliktów wojennych i nie tylko – nosimy na plecach coraz więcej stresu. Rysowanie to świetna alternatywa aby odreagować wszelkie kumulujące się w nas napięcia.

W mojej szkole Wenecjusz – zajęcia prowadzone są w bardzo kameralnej i bardzo przyjaznej atmosferze. Kto był ten wie:). To nie jest szkoła nastawiona na masowe nauczanie. Każdy kto przychodzi na kurs – jakikolwiek, jest osobiście prowadzony przeze mnie. Metody nauczania które stosuje są przeze mnie opracowane, w oparciu o moją wiedzę ale przede wszystkim praktykę. Grupy które tworzę są maksymalnie 3-osobowe. Kursant realnie może bardzo wynieść z lekcji. Jest to czas poświęcony w 100% na naukę rysunku. Na zajęcia zapraszam wszytkich – tych chcących się przygotować do egzaminu oraz osoby które chcą rozwijać swoje hobbistyczne zainteresowania. Oferta szkoły Wenecjusz jest bardzo szeroka. Prowadzę kurs rysunku dla dzieci, malarstwa, kurs rysunku portretów, kurs rysunku żurnalowego, digital painting, kurs malowania akwarelami oraz kurs rysunku cyfrowego. Każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie