You are currently viewing Jak narysować oko?
Jak narysować oko?
  • Post category:Bez kategorii

Jak narysować oko?

Widząc pięknie narysowane, realistyczne oko myślimy, że dana osoba ma ogromny talent. Jednak rysowanie oczu to kwestia praktyki i chęci. Oko nadaje twarzy wyraz i emocje, więc warto dopracować swój sposób rysowania go.

Jak narysować oko krok po kroku?

Przedstawię Ci kilka etapów rysowania, o których musisz pamiętać, jeśli chcesz narysować oko.

  1. Oko to bryła, więc zacznij od narysowania koła.

To jest miejsce, w którym będziemy rysować kolejne detale.

2. Czas na narysowanie źrenicy i nadanie kształtu oku.

Narysuj wewnątrz koła drugie koło. Ma być umiejscowione w zależności od tego, czy oko będzie patrzeć na wprost czy rozglądać się na bok. Teraz wokół większego koła narysuj dwa łuki – to będą powieki. Górny łuk powinien nachodzić lekko na mniejsze koło.

3. Dalsze rysowanie powiek.

Po wcześniejszych etapach mamy już migdałowaty kształt oka. Czas dorysować na dole i u góry dwa kolejne łuki.

4. Nie zapomnij o brwiach.

Brwi powinny znajdować się mniej więcej na górnej części początkowo narysowanej kuli. Można zaznaczyć kształt brwi, ale to jeszcze nie jest czas na wypełnianie go włoskami.

5. Kolejnym etapem jest narysowanie tęczówek.

Część tęczówki powinna być ukryta pod powieką. Pozwoli to uzyskać naturalne spojrzenie. 

6. Końcowe etapy rysunku.

Teraz trzeba wycieniować oko, a na koniec można narysować rzęsy. Zacznij od środka, bo te z lewej strony pochylają się w lewo i odwrotnie.

Jak narysować realistyczne oko?

Na to, czy oko będzie wyglądało realistycznie wpływa głównie cieniowanie, uwzględnienie padania światła oraz wszystkich miejsc wypukłych i wklęsłych. Warto też pobawić się emocjami i zaznaczyć zdenerwowanie, przestraszenie lub uśmiech.

Jak narysować oko dla początkujących?

Możesz korzystać z różnego rodzaju poradników internetowych, jednak jeśli chcesz widzieć szybko efekty swojej pracy oraz na bieżąco móc wprowadzać poprawki najlepiej zapisz się na profesjonalny kurs rysunku. W naszej szkole oferujemy różnego rodzaju kursy rysunku, w zależności od grupy wiekowej i tego, jaki jest Twój cel rysowania. Możesz uczyć się pod okiem wybitnego artysty, którego prace były wystawiane m.in. w Royal Hiberian Academy. Zobacz naszą ofertę.