You are currently viewing Jak nie stracić motywacji do rysunku w wakacje.
Jak nie stracić motywacji do rysunku w wakacje.

Wakacje to okres błogiego lenistwa, czas w którym zwalniamy nieco tempo. Zdecydowanie jeden z najprzyjemniejszych okresów w roku. Nieco luźniejsze podejście w tym okresie, sprawia, że z wielką chęcią przyzwyczajamy się do tego stanu. Każdy wie, że powroty do zajęć po wakacjach nie należą do łatwych, istnieje na szczęście kilka niezawodnych metod, które pozwalają zachować motywację do działania i z nowym rokiem szkolnym kontynuować bez problemu zajęcia. Prawda jest taka, że aby nie wyjść z prawy ważne są rytuały, nawyki i wyznaczanie małych krótkoterminowych celów. Do czego zachęcam również w temacie wakacyjnej praktyki rysunku. Ważne jest planowanie i określenie celu. Wyznacz sobie małe cele np. mogą to być 3 rysunki w tygodniu. Tak żeby połączyć przyjemne z pożytecznym. Rysować może nieco inaczej bo  w plenerze. Nie przeforsować się ale nabierać nawyku do wakacyjnego rysowania. Przemyśl tematykę rysunków, oraz to w jakim formacie je wykonasz. Skorzystaj z kilku rad:

  • ważne by określać plan, cel krótkoterminowo – najlepiej tygodniowo ( 2-4 prace w tygodniu)
  • by był on mierzalny i realny (jeśli wiesz że masz dodatkowe obowiązki w tygodniu, wykonanie 5-6 prac nie będzie możliwe)
  • określony w czasie – najlepiej rozpisać sobie plan na dany tydzień: w kalendarzu, na tablicy, w notesie (rysunek musi być dobrze zaplanowany)
  • rób sobie podsumowania na koniec tygodnia: co Ci się udało wykonać, a co nie i dlaczego
  • wyznaczaj sobie przyjemne miejsca w których wykonasz prace: park, kawiarnia z ogrodem, ogród – plener to świetne rozwiązanie latem
  • lato to dobry czas również na przestudiowanie tematów które w ciągu roku Ci umknęły, w jakiś sposób sprawiały trudność lub po prostu na które nie było czasu – wróć do nich, powtórz i utrwal

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do wakacyjnego indywidualnego kursu rysunku, który przynosi najlepsze rezultaty. Indywidualne podejście do kursanta pozwala w 100% skupić się na nim, na tym co ważne dla niego i wymagające największej praktyki i pracy.