You are currently viewing Jak zachęcić dziecko do rysowania?
Jak zachęcić dziecko do rysowania?

Chcesz wiedzieć, jak zachęcić swoje dziecko do rysowania, bo wiesz, że rysowanie pobudza kreatywność, rozwija dziecko i uczy zwracania uwagi na szczegóły. Marzysz, by powstały pierwsze prace, z których wspólnie możecie być dumni, i które możecie powiesić w pokoju. Jednak Twoje dziecko nie chce rysować. Być może nawet boi się zacząć lub jest przekonane, że mu to nie wychodzi. Jak zachęcić dziecko do rysowania? Przeczytaj poniższe rady.

Dlaczego dziecko nie chce rysować?

Pomyśl, co może być przyczyną tego, że dziecko nie chce rysować. Czy po prostu tego nie lubi, a może jeszcze w ogóle nie próbowało i nie wie, jak zacząć, lub może jego prace w przeszłości zostały skrytykowane? Gdzie tkwi problem? W zależności od rodzaju przyczyny można potem dobierać metody, jak zachęcić dziecko do rysowania na nowo. 

Pamiętaj jednak, by nie zmuszać swojego dziecka do rysunku. Raczej pokazuj, że Ty robisz to często i sprawia Ci to przyjemność. Pokazuj efekty, podziwiajcie razem prace. A gdy dziecko coś spróbuje narysować – pochwal i zachwyć się dziełem swojego malucha

Jak zachęcić dziecko do rysowania? Daj mu odpowiednie przybory!

Pokaż swojemu dziecku, że można rysować wieloma przyborami plastycznymi. Zaprezentuj różne rodzaje ołówków, kredki ołówkowe, pastelowe i świecowe, farby do malowania na papierze bądź płótnie i farby witrażowe. Dużo kolorów i możliwości. 

Bardzo możliwe też, że dziecko jest już znudzone rysowaniem na papierze. A czy próbowaliście użyć w tym celu kartonów? Może płótno, tablica, okno lub jakaś ściana? Takie eksplorowanie może zainteresować dziecko i zamienić się w super przygodę

Kurs rysunku dla dziecka

Jeśli Twoje dziecko chodzi do szkoły podstawowej i chcesz, by rozwijało się także w kierunku plastycznym – możesz zapisać je na lekcje rysunku dla dzieci. To świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i wpływ na ogólny rozwój dziecka. To także droga do przyszłej kariery jako architekt lub grafik. Sprawdź naszą ofertę kursu rysunku dla dziecka.

Jak zachęcić dziecko do rysowania? Nie zniechęcajcie się!

Nawet jeśli Twoje dziecko kategorycznie w przeszłości uznało, że już nie będzie nigdy rysować, postaraj się porozmawiać z nim po raz kolejny. W końcu to do rodzica należy rozwijanie pasji dziecka. Bardzo prawdopodobne, że w dziecku kryje się mały artysta.