You are currently viewing Kiedy zacząć uczęszczać na kurs rysunku, malarstwa, pod przyszłe egzaminy?
Kiedy zacząć uczęszczać na kurs rysunku, malarstwa, pod przyszłe egzaminy?

Jeżeli jesteś uzdolniony/na z rysunku i malarstwa, to gratulujemy bowiem to jest od 3 do 5 % sukcesu na egzaminach wstępnych. Pozostałe 95 do 97 % sukcesu to już tylko sumienna praca. Ale to i szansa dla całkowicie niezdolnych, gdyż jak się przyłożą do nauki, to mogą osiągnąć aż 97 procent punktów na egzaminie wstępnym. A osoby zdolne, przy minimalnym zaangażowaniu, zawsze będą miły te swoje 5 % sukcesu gwarantowane. To jest prawda. Praca liczy się najbardziej w profesjonalnej nauce rysunku i malarstwa.
Kurs rysunku i malarstwa najlepiej rozpocząć dwa lata przed egzaminami.
Do egzaminów wstępnych z rysunku, czas potrzebny do bezstresowych przygotowań dla sumiennych osób zazwyczaj zawiera się w przedziale od jednego roku do dwóch lat. Po takim czasie sumiennego uczęszczania na kurs rysunku, uczeń jest nie do przeskoczenia przez konkurencję. Oczywiście można ten czas skrócić ale wtedy zalecamy częstsze zajęcia indywidualne i odpowiednie zaangażowanie kursanta.
Do egzaminów wstępnych z rysunku i malarstwa lepiej przygotowywać się sumiennie przez dwa lata. Malarstwo w jego możliwościach jest tak rozległe, że nawet bardzo dobrzy malarze o światowych sławach, u schyłku życia dalej twierdzą, że jeszcze nie skończyli zadziwiać się efektami w malarstwie. Ale całe szczęście takich malarzy jest niewielu i na egzaminach wstępnych nie występują jako konkurencja.
Malarstwo to styl życia i wszystko zależy od tego jak artysta będzie zarządzał swoim czasem pracy. I tu nie tylko liczy się pracowitość przed studiami, ale też w czasie studiów i po studiach. Tak jak najlepsi sportowcy ćwiczą długie lata, by zaliczać się czołówki najlepszych, tak i artyści doskonalą się przez długie lata, by osiągnąć poziom mistrzowski. Ten przykład wskazuje na możliwość spotkania się z takim podejściem u innych kontrkandydatów, dla których całkowite poświęcenie swojego czasu na rzecz dostania się na studia będzie bardzo oczywiste.