Kurs Digital Painting i Kurs Rysunku Cyfrowego adresowany jest do chętnych nauczenia się rysunku i malarstwa przy użyciu komputera. Ten rodzaj przekazu wizualnego w sztuce powszechny jest  w komunikacji online. A patrząc na zainteresowanie grami komputerowymi czy innymi środowiskami w Internecie, nie ma co wątpić w to, że w przyszłości właśnie taki rysunek i  malarstwo będzie najpopularniejsze w sztuce użytkowej.

Pracujemy w zespołach 4/5-osobowych w ciągu 3-godzinnego spotkania.

Czyli na każdego ucznia przypada około 40 min nauki indywidualnej. A pozostały czas jest pracą samodzielną ucznia. Ponadto uczeń również obserwuje prace i korekty u innych kursantów, przez co może wyciągać wnioski na doświadczeniach innych osób. Tworzone u nas prace zawsze szeroko omawiamy, by uzmysłowić kursantowi, co jest najistotniejsze w danej realizacji. Jeżeli to nie wystarcza, prowadzący pokazuje, jak sam by taki problem rozwiązał. Potem nauczyciel obserwuje czy uczeń nie tylko zrozumiał jak to robić, ale również czy uczeń umie to zadanie wykonać. U nas nie traci się czasu na niepotrzebne próby. My pilnujemy, by kursant w każdym kroku szedł do przodu w swoim rozwoju.

Kurs Digital Painting - Rysunek cyfrowy Wenecjusz.pl Szkoła Gdańsk
Rysunek cyfrowy - kurs Digital Painting - Wenecjusz.pl Szkoła Gdańsk
Wenecjusz.pl Szkoła Gdańsk - Rysunek cyfrowy - kurs Digital Painting
Szkoła rysunku w Gdańsku Wenecjusz.pl - rysunek cyfrowy, digital painting
Szkoła rysunku w Gdańsku Wenecjusz.pl - digital painting

Na naszych zajęciach kursanci mogą pracować na swoim sprzęcie w programie Procreate lub Photoshop – Windows / Apple.

Kursant może też używać szkolny iPad Apple w programie Procreate.

Digital Painting Wenecjusz.pl szkoła rysunku

Kurs Digital Painting - kierunki nauczania

Kierunki nauczania dostosowywane są do indywidualnych potrzeb kursantów z zakresu ich tematycznych zainteresowań, ale zasadniczo obejmują:

Kurs Rysunek Cyfrowy – krok po kroku nauka rysunku cieniem i nauka rysunku światłem w oparciu o:

 • rysunek: martwej natury / rysunek postaci / pejzażu organicznego i architektonicznego,
 • pogłębianie wrażliwości na walory w rysunku,
 • naukę komponowania i kadrowania rysunku,
 • naukę przenoszenia proporcji kierunków w rysunku,
 • naukę harmonii plastycznej w rysunku,
 • naukę wprowadzania dominacji form w rysunku,
 • naukę przedstawiania tekstur w rysunku,
 • naukę rysunku w perspektywie: jednozbiegowej i wielozbiegowej,
 • naukę rysunku w przestrzeni, czyli umiejętności kładzenia odpowiedniej plamy, czy kreski w danej przestrzeni rysunku,
 • naukę poprawnego rysunku z użyciem wyobrażanych form.

Kurs Digital Painting – jak każde malarstwo opiera się na nauce rysunku, a docelowo skupiać się będzie na kształtowaniu wyczucia barw u kursanta, czyli:

 • nauka harmonii barw,
 • nauka malarstwa w przestrzeni, czyli umiejętności kładzenia odpowiedniej barwy w danej przestrzeni malowidła,
 • nauka malarstwa martwej natury,
 • nauka malarstwa postaci,
 • nauka malarstwa pejzażu organicznego / architektonicznego,
 • nauka malarstwa portretu.

Kurs Digital Painting - na czym polega?

Na naszym kursie, podobnie jak w rysunku cyfrowym, łączymy tradycyjne malarstwo, gdzie w wolniejszym tempie uczymy się świadomie budować barwy. I powoli widzimy, jak one się zachowują względem siebie oraz w którą stronę je należy przybliżać do właściwego efektu. To ważne, bo dobry malarz bez względu na rodzaj medium, w jakich się wyraża (czy to malarstwo sztalugowe, czy komputerowe), powinien wiedzieć gdzie szukać właściwych kolorów, a nie strzelać na oślep wszelkimi próbami. Z doświadczenia wiemy, że właściwy kolor może być tuż tuż – obok tego co już mamy. A strzały na oślep pomijają wiele możliwości w delikatnych odcieniach. I tu praca powolna w tradycyjnych ćwiczeniach pomaga nam wychwycić i zrozumieć istotę budowania klimatu barwami. Te ćwiczenia trzeba wpierw wykonać powoli i uważnie i dopiero z czasem jak posiądziemy intuicję artystyczną, będziemy mogli przyspieszyć i wtedy komputer pomoże nam ścigać się z czasem, robiąc doskonałe realizacje. Na naszych zajęciach kursanci tworzą równocześnie prace malarskie na swoich komputerach i te prace zawsze szeroko omawiamy, by uzmysłowić kursantowi, co jest najistotniejsze w danej realizacji.

Kurs Digital Painting Gdańsk - czym się wyróżnia?

W przedstawionym przykładzie prezentuję obraz wykonany pędzlem z użyciem farb akrylowych. Jest to dowód, że jeżeli ktoś potrafi tak malować na płótnie, to jego komputerowa praca będzie równie doskonała. A gdy wykonuje te projekty zawodowo, komputer pomoże mu malować o wiele szybciej. Każdy pracodawca uważa szybkość i wysoką jakość pracy za bardzo ważne aspekty w procesie produkcyjnym. Pomocne też może być postawienie sceny w aplikacji 3d, która w łatwy sposób pomoże nam rozpocząć pracę. Ale nie liczmy na to, że aplikacja ta wyręczy nas w dopracowaniu szczegółów. Potem ręcznie będziemy musieli dopracować wiele drobiazgów, by utracić wrażenie mechanicznej jakości przedstawienia. Patrz oko w 3d – to dopiero początek tej pracy.

kurs digital painting wenecjusz.pl gdańsk

Prowadzący - Wenecjusz Mielechowicz

Wenecjusz-Mielechowicz

Wenecjusz Mielechowicz prowadzi nasz kurs Digital Painting. To artysta, którego prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. Obrazy autorskie Wenecjusza Mielechowicza zakupił Rząd Republiki Irlandii oraz wiele firm i prywatnych kolekcjonerów z kraju i zagranicy. Jest profesjonalistą oraz prowadzi kursy w autorski sposób, co daje fantastyczne i szybkie efekty.

Cennik kursu

Z uwagi na wielkie zadowolenie kursantów z poziomu naszego nauczania, nie musimy podpisywać całorocznych umów i tego nie robimy. Z racji ograniczonych miejsc, każdy kto dostaje się do nas i zaczyna u nas kurs, pozostaje jak długo chce. To zazwyczaj trwa u zdających do szkół do czasu egzaminów, a czasem nawet i dłużej jak dany kursant dalej chce kontynuować nauczanie.

Kurs podstawowy

1 raz w tygodniu
150 złotych brutto
 • 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
 • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
 • Razem 3 godz. zajęć w cenie 50 zł /godz.
 • Brak umów

Kurs rozszerzony

2 razy w tygodniu
300 złotych brutto
 • 2 razy po 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
 • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
 • Razem 6 godz. zajęć w cenie 50 zł /godz.
 • Brak umów

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 – 20:00 oraz w soboty w godz. 9:00 – 12:00; 12:00 – 15:00. Dzień zajęć ustalany jest indywidualnie z uczestnikiem.

Zajęcia odbywają się w:

 • w szkole rysunku: aleja Grunwaldzka 569, 80-339 Gdańsk
 • w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 

Blog o rysunku - warto przeczytać

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Ne każdy wie, że Gdańsk to również światowa stolica bursztynu. Dlatego też nie mogło zabraknąć na mapie Gdańska miejsca, które będzie upamiętniało historię powstania tego

Czytaj więcej »