Kurs Digital Painting adresowany jest do chętnych nauczenia się malarstwa na komputerze. Ten rodzaj przekazu w sztuce coraz bardziej dominuje w komunikacji. Choćby za pomocą telefonu. I nie ma co wątpić w to, że w przyszłości właśnie takie malarstwo będzie najpopularniejsze w sztuce użytkowej.

Kurs Digital Painting - przeznaczenie

Celem nauczania na kursie Digital Painting jest operowanie harmonią barw ze składowymi:

 • temperatury,
 • nasycenia,
 • jasności.

Mimo że atrybutów barw nie jest wiele, to nie jest to taka łatwa rzecz, by kogoś zauroczyć malarskim przedstawieniem (pomijamy ciocie na imieninach:)). By sobie w tej nauce pomóc należy wcześniej być dobrym z rysunku. To przy pomocy studiów rysunkowych poznajemy co to jest: dobre ustawienie, oświetlenie, kompozycja kadru, przeniesienie form proporcji itd. I dopiero jak uczeń wykaże się głęboką wrażliwością takiego postrzegania, a dowodem tego będzie zdolność przenoszenia danego przedstawienia w jego najciekawszych atrybutach na arkusz, można liczyć, że malarstwo nie sprawi danemu kursantowi olbrzymich trudności. Pamiętajmy więc, że wszelkie drogi na skróty, pomijania znaczenia rysunku nie wychodzą tu na dobre.

Kurs Digital Painting - na czym polega?

Na naszym kursie, podobnie jak w rysunku cyfrowym, łączymy tradycyjne malarstwo, gdzie w wolniejszym tempie uczymy się świadomie budować barwy. I powoli widzimy jak one się zachowują względem siebie oraz w którą stronę je należy przybliżać do właściwego efektu. To ważne, bo dobry malarz bez względu na rodzaj medium w jakich się wyraża (czy to malarstwo sztalugowe, czy komputerowe), powinien wiedzieć gdzie szukać właściwych kolorów, a nie strzelać na oślep wszelkimi próbami. Z doświadczenia wiemy, że właściwy kolor może być tuż tuż – obok tego co już mamy. A strzały na oślep pomijają wiele możliwości w delikatnych odcieniach. I tu praca powolna w tradycyjnych ćwiczeniach pomaga nam wychwycić i zrozumieć istotę budowania klimatu barwami. Te ćwiczenia trzeba wpierw wykonać powoli i uważnie i dopiero z czasem jak posiądziemy intuicję artystyczną będziemy mogli przyspieszyć i wtedy komputer pomoże nam ścigać się z czasem robiąc doskonałe realizacje. Na naszych zajęciach kursanci tworzą równocześnie prace malarskie na swoich komputerach i te prace zawsze szeroko omawiamy by uzmysłowić kursantowi, co jest najistotniejsze w danej realizacji.

Kurs Digital Painting Gdańsk - czym się wyróżnia?

W przedstawionym przykładzie prezentuję obraz wykonany pędzlem z użyciem farb akrylowych. Jest to dowód, że jeżeli ktoś potrafi tak malować na płótnie, to jego komputerowa praca będzie równie doskonała. A gdy wykonuje te projekty zawodowo, komputer pomoże mu malować o wiele szybciej. Każdy pracodawca uważa szybkość i wysoką jakość pracy za bardzo ważne aspekty w procesie produkcyjnym. Pomocne też może być postawienie sceny w aplikacji 3d, która w łatwy sposób pomoże nam rozpocząć pracę. Ale nie liczmy na to, że aplikacja ta wyręczy nas w dopracowaniu szczegółów. Potem ręcznie będziemy musieli dopracować wiele drobiazgów, by utracić wrażenie mechanicznej jakości przedstawienia. Patrz oko w 3d – to dopiero początek tej pracy.

kurs digital painting wenecjusz.pl gdańsk

Prowadzący - Wenecjusz Mielechowicz

Wenecjusz-Mielechowicz

Wenecjusz Mielechowicz prowadzi nasz kurs Digital Painting. To artysta, którego prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. Obrazy autorskie Wenecjusza Mielechowicza zakupił Rząd Republiki Irlandii oraz wiele firm i prywatnych kolekcjonerów z kraju i zagranicy. Jest profesjonalistą oraz prowadzi kursy w autorski sposób, co daje fantastyczne i szybkie efekty.

Cennik kursu

Kurs podstawowy

1 raz w tygodniu
120 złotych brutto
 • 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
 • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
 • Razem 3 godz. zajęć w cenie 40 zł /godz.

Kurs rozszerzony

2 razy w tygodniu
240 złotych brutto
 • 2 razy po 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
 • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
 • Razem 6 godz. zajęć w cenie 40 zł /godz.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 – 20:00 oraz w soboty w godz. 9:00 – 12:00; 12:00 – 15:00. Dzień zajęć ustalany jest indywidualnie z uczestnikiem.

Zajęcia odbywają się w:

 • w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 
 • w pracowni artystycznej przy ul. Gospody 6d/30 w Gdańsku

Blog o rysunku - warto przeczytać

Zajęcia z modelem - Wenecjusz.pl - kurs rysunku Gdańsk

Zajęcia z modelem

Zajęcia z modelem to już kolejny etap wtajemniczenia w szkole rysunku. Najpierw dobrze jest posiadać podstawowe umięjętności tworzenia, czyli: wprawna kreskę, wiedzę na temat anatomii,

Czytaj więcej »
Rysunek - dla kogo? Blog o Rysunku Wenecjusz

Rysunek – dla kogo?

Rysunek to sztuka. Często zachwyca tak, ze osoba oglądająca go zastanawia się, jak to możliwe – tak idealnie odwzorować przestrzeń, krzywizny, głębię? Myśl, że autory

Czytaj więcej »