Kurs malowania akwarelami kierujemy głównie do osób, które chcą poszerzyć swoje umiejętności malowania o technikę akwarelową. Technika ta nie należy do prostych, ale efekty, jakie można uzyskać stisując ją, śą ciekawe. Dlatego chcemy, aby nasi kursanic, ale nie tylko, poznali jej tajniki i urozmaicili swoje portfolio o prace w akwarelach. 

Kurs malowania akwarelami w Gdańsku - przygotowanie

Kurs malowania akwarelami jest kierowany do miłośników pastelowych barw na lekkim podobraziu. Technika ta jest nie łatwa i wymaga wiele doświadczenia. Jej lekkość i trafność uderzeń jest tylko pozorna. W tej technice trzeba przed przystąpieniem wiedzieć gdzie i jak uderzyć barwą i to najlepiej za pomocą jednego uderzenia pędzla. Wtedy praca ma wyjątkowo świeży i relaksujący charakter. Wspaniałość akwareli jest tym większa, im lepsza jest precyzja dobranych barw, pociągnięć, uderzeń wykonanych przez twórcę. Dlatego przed przystąpieniem do pracy, warto jest już szczegółowo rozważyć: jak rozegramy przedstawienie, w jakich formach, w jakich barwach itp. Można też wstępnie dokonać pewnych prób na innym tańszym kartonie. W ten sposób sprawdzamy, czy czegoś nie skorygować. Potem używając już odpowiedniego papieru, możemy rozpocząć malowanie.

Kurs malowania akwarelami - przeznaczenie

Aby przystąpić do kursu malowania akwarelami, pomocna jest szeroka wiedza z zakresu malarstwa na płótnie, czy malarstwa cyfrowego. Ale z tą różnicą, że na płótnie i w komputerze zawsze możemy przemalować obraz i zacząć jeszcze raz, a w przypadku akwareli musimy zmienić zamęczony papier podobrazia na nowy. I to trochę może podnieść koszt przy większych formatach.

Ta wdzięczna technika malarska jest doskonałym prezentem okolicznościowym na wiele okazji. A przy tym malowanie takie wpływa na nas tonująco po emocjonalnych działaniach w codziennym życiu.

kurs akwareli wenecjusz.pl gdańsk

O Prowadzącym kurs malowania akwarelami Gdańsk

Wenecjusz-Mielechowicz

Kurs malowania w technice akwareli w Gdańsku prowadzi w naszej szkole Wenecjusz Mieleczowicz. Ten artysta ukończył studia z dyplomem ocenionym “celująco”, a jego prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. Obrazy autorskie Wenecjusza Mielechowicza zakupił Rząd Republiki Irlandii oraz wiele firm i prywatnych kolekcjonerów z kraju i zagranicy. Jest cenionym artystą z ogromnym doświadczeniem w przekazywaniu wiedzy kursantom.

Cennik kursu

Z uwagi na wielkie zadowolenie kursantów z poziomu naszego nauczania, nie musimy podpisywać całorocznych umów i tego nie robimy. Z racji ograniczonych miejsc, każdy kto dostaje się do nas i zaczyna u nas kurs, pozostaje jak długo chce. To zazwyczaj trwa u zdających do szkół do czasu egzaminów, a czasem nawet i dłużej jak dany kursant dalej chce kontynuować nauczanie.

Kurs podstawowy

1 raz w tygodniu
150 złotych brutto
  • 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
  • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
  • Razem 3 godz. zajęć w cenie 50 zł /godz.
  • Brak umów

Kurs rozszerzony

2 razy w tygodniu
300 złotych brutto
  • 2 razy po 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
  • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
  • Razem 6 godz. zajęć w cenie 50 zł /godz.
  • Brak umów

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 – 20:00 oraz w soboty w godz. 9:00 – 12:00; 12:00 – 15:00. Dzień zajęć ustalany jest indywidualnie z uczestnikiem.

Zajęcia odbywają się w:

  • w szkole rysunku: aleja Grunwaldzka 569, 80-339 Gdańsk
  • w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 

Warto przeczytać - nasz blog

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Ne każdy wie, że Gdańsk to również światowa stolica bursztynu. Dlatego też nie mogło zabraknąć na mapie Gdańska miejsca, które będzie upamiętniało historię powstania tego

Czytaj więcej »