Kurs malowania akwarelami kierujemy głównie do osób, które chcą poszerzyć swoje umiejętności malowania o technikę akwarelową. Technika ta nie należy do prostych, ale efekty, jakie można uzyskać stisując ją, śą ciekawe. Dlatego chcemy, aby nasi kursanic, ale nie tylko, poznali jej tajniki i urozmaicili swoje portfolio o prace w akwarelach. 

Kurs malowania akwarelami w Gdańsku - przygotowanie

Kurs malowania akwarelami jest kierowany do miłośników pastelowych barw na lekkim podobraziu. Technika ta jest nie łatwa i wymaga wiele doświadczenia. Jej lekkość i trafność uderzeń jest tylko pozorna. W tej technice trzeba przed przystąpieniem wiedzieć gdzie i jak uderzyć barwą i to najlepiej za pomocą jednego uderzenia pędzla. Wtedy praca ma wyjątkowo świeży i relaksujący charakter. Wspaniałość akwareli jest tym większa, im lepsza jest precyzja dobranych barw, pociągnięć, uderzeń wykonanych przez twórcę. Dlatego przed przystąpieniem do pracy, warto jest już szczegółowo rozważyć: jak rozegramy przedstawienie, w jakich formach, w jakich barwach itp. Można też wstępnie dokonać pewnych prób na innym tańszym kartonie. W ten sposób sprawdzamy, czy czegoś nie skorygować. Potem używając już odpowiedniego papieru, możemy rozpocząć malowanie.

Kurs malowania akwarelami - przeznaczenie

Aby przystąpić do kursu malowania akwarelami, pomocna jest szeroka wiedza z zakresu malarstwa na płótnie, czy malarstwa cyfrowego. Ale z tą różnicą, że na płótnie i w komputerze zawsze możemy przemalować obraz i zacząć jeszcze raz, a w przypadku akwareli musimy zmienić zamęczony papier podobrazia na nowy. I to trochę może podnieść koszt przy większych formatach.

Ta wdzięczna technika malarska jest doskonałym prezentem okolicznościowym na wiele okazji. A przy tym malowanie takie wpływa na nas tonująco po emocjonalnych działaniach w codziennym życiu.

kurs akwareli wenecjusz.pl gdańsk

O Prowadzącym kurs malowania akwarelami Gdańsk

Wenecjusz-Mielechowicz

Kurs malowania w technice akwareli w Gdańsku prowadzi w naszej szkole Wenecjusz Mieleczowicz. Ten artysta ukończył studia z dyplomem ocenionym „celująco”, a jego prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. Obrazy autorskie Wenecjusza Mielechowicza zakupił Rząd Republiki Irlandii oraz wiele firm i prywatnych kolekcjonerów z kraju i zagranicy. Jest cenionym artystą z ogromnym doświadczeniem w przekazywaniu wiedzy kursantom.

Cennik kursu

Kurs podstawowy

1 raz w tygodniu
120 złotych brutto
  • 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
  • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
  • Razem 3 godz. zajęć w cenie 40 zł /godz.

Kurs rozszerzony

2 razy w tygodniu
240 złotych brutto
  • 2 razy po 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
  • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
  • Razem 6 godz. zajęć w cenie 40 zł /godz.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 – 20:00 oraz w soboty w godz. 9:00 – 12:00; 12:00 – 15:00. Dzień zajęć ustalany jest indywidualnie z uczestnikiem.

Zajęcia odbywają się w:

  • w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 
  • w pracowni artystycznej przy ul. Gospody 6d/30 w Gdańsku

Warto przeczytać - nasz blog

Motywacja do rysowania - jak zmotywować się do rysowania? Wenecjusz Szkoła rysunku

Motywacja do rysowania

Motywacja do rysowania Motywacja do rysowania często jest nazywana inspiracją. Niekiedy przyjemnie się rysuje, bo czujemy się zmotywowani, a innym razem zastanawiamy się „co jest

Czytaj więcej »
Jak narysować twarz - szkoła rysunku Wenecjusz.pl

Jak narysować twarz?

Jak narysować twarz? Zasady rysowania twarzy. Jak narysować twarz? Bez względu na to, czy chcesz rysować realistyczne twarze, czy te z kreskówek, poznanie kilku zasad

Czytaj więcej »
jak-narysowac-portret-szkola-rysunku-wenecjusz

Jak narysować portret?

Jak narysować portret? Niektórzy myślą, że portrety mogą malować jedynie ludzie niesamowicie utalentowani. Natomiast jeśli poświęcimy czas na naukę rysunku pod okiem dobrego nauczyciela, to

Czytaj więcej »