Kurs malowania akwarelami jest kierowany do miłośników pastelowych barw na lekkim podobraziu. Technika ta jest nie łatwa i wymaga wiele doświadczenia. Jej lekkość i trafność uderzeń, jest tylko pozorna. W tej technice trzeba przed przystąpieniem wiedzieć gdzie i jak uderzyć barwą i najlepiej za pomocą jednego uderzenia pędzla. Wtedy praca ma wyjątkowo świeży i relaksujący charakter. Wspaniałość akwareli jest tym większa, im lepsza jest precyzja dobranych barw, pociągnięć , uderzeń wykonanych przez twórcę. Dlatego przed przystąpieniem do pracy, warto jest już szczegółowo rozważyć: jak rozegramy przedstawienie, w jakich formach, w jakich barwach itp. Można też wstępnie dokonać pewnych prób na innym tańszym kartonie. W ren sposób sprawdzamy czy czegoś nie skorygować. Potem używając już odpowiedniego papieru, możemy rozpocząć malowanie.

I tutaj również pomocna jest szeroka wiedza z zakresu malarstwa na płótnie czy malarstwa cyfrowego. Ale z tą różnica, że na płótnie i w komputerze zawsze możemy przemalować obraz i zacząć jeszcze raz, a w przypadku akwareli musimy zmienić zamęczony papier podobrazia na nowy. I to trochę może podnieść koszt przy większych formatach.

Ta wdzięczna technika malarska jest doskonałym prezentem okolicznościowym na wiele okazji. A przy tym malowanie takie wpływa na nas tonująco, po emocjonalnych działaniach w codziennym życiu.