Kurs malowania akwarelami kierujemy głównie do osób, które chcą poszerzyć swoje umiejętności malowania o technikę akwarelową. Technika ta nie należy do prostych, ale efekty, jakie można uzyskać stisując ją, śą ciekawe. Dlatego chcemy, aby nasi kursanic, ale nie tylko, poznali jej tajniki i urozmaicili swoje portfolio o prace w akwarelach. 

Kurs malowania akwarelami w Gdańsku - przygotowanie

Kurs malowania akwarelami jest kierowany do miłośników pastelowych barw na lekkim podobraziu. Technika ta jest nie łatwa i wymaga wiele doświadczenia. Jej lekkość i trafność uderzeń jest tylko pozorna. W tej technice trzeba przed przystąpieniem wiedzieć gdzie i jak uderzyć barwą i to najlepiej za pomocą jednego uderzenia pędzla. Wtedy praca ma wyjątkowo świeży i relaksujący charakter. Wspaniałość akwareli jest tym większa, im lepsza jest precyzja dobranych barw, pociągnięć, uderzeń wykonanych przez twórcę. Dlatego przed przystąpieniem do pracy, warto jest już szczegółowo rozważyć: jak rozegramy przedstawienie, w jakich formach, w jakich barwach itp. Można też wstępnie dokonać pewnych prób na innym tańszym kartonie. W ten sposób sprawdzamy, czy czegoś nie skorygować. Potem używając już odpowiedniego papieru, możemy rozpocząć malowanie.

Kurs malowania akwarelami - przeznaczenie

Aby przystąpić do kursu malowania akwarelami, pomocna jest szeroka wiedza z zakresu malarstwa na płótnie, czy malarstwa cyfrowego. Ale z tą różnicą, że na płótnie i w komputerze zawsze możemy przemalować obraz i zacząć jeszcze raz, a w przypadku akwareli musimy zmienić zamęczony papier podobrazia na nowy. I to trochę może podnieść koszt przy większych formatach.

Ta wdzięczna technika malarska jest doskonałym prezentem okolicznościowym na wiele okazji. A przy tym malowanie takie wpływa na nas tonująco po emocjonalnych działaniach w codziennym życiu.

O Prowadzącym kurs malowania akwarelami Gdańsk

Wenecjusz-Mielechowicz

Kurs malowania w technice akwareli w Gdańsku prowadzi w naszej szkole Wenecjusz Mieleczowicz. Ten artysta ukończył studia z dyplomem ocenionym „celująco”, a jego prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. Obrazy autorskie Wenecjusza Mielechowicza zakupił Rząd Republiki Irlandii oraz wiele firm i prywatnych kolekcjonerów z kraju i zagranicy. Jest cenionym artystą z ogromnym doświadczeniem w przekazywaniu wiedzy kursantom.

Cennik kursu

Kurs podstawowy

1 raz w tygodniu
120 złotych brutto
  • 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
  • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
  • Razem 3 godz. zajęć w cenie 40 zł /godz.

Kurs rozszerzony

2 razy w tygodniu
240 złotych brutto
  • 2 razy po 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
  • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
  • Razem 6 godz. zajęć w cenie 40 zł /godz.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 – 20:00 oraz w soboty w godz. 9:00 – 12:00; 12:00 – 15:00. Dzień zajęć ustalany jest indywidualnie z uczestnikiem.

Zajęcia odbywają się w:

  • w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 
  • w pracowni artystycznej przy ul. Gospody 6d/30 w Gdańsku

Kursy rysunku i malarstwa

Kurs rysunku - Architektura

Kurs na ASP - Gdańsk

Kurs do Plastyka - ZSP w Gdyni

Warsztaty artystyczne dla dorosłych

Kurs na studia zagraniczne architektury / design

Podstawowy kurs rysunku

Lekcje rysunku dla dzieci

Kurs Digital Painting

Kurs rysunku cyfrowego

Kurs rysunku online

Warto przeczytać - nasz blog

Pejzaż zimy

Zima to bardzo urokliwa i magiczna pora roku, która przywołuje swoim otoczeniem może nie wysoką temperaturę ale pełnię magii. W zimie jest coś zaczarowanego i

Czytaj więcej »

Co rysować?

Sytuacja za oknem tzw. przedwiośnie a także nasza covidowa rzeczywistość, która nie raz zmusza nas do pozostania w domu są doskonałą okazją by poświęcić czas

Czytaj więcej »
techniki suche

Techniki suche

Materiałami wykorzystywanymi do tworzenia rysunków techniką suchą są kredki, ołówki oraz węgiel. Charakterystyczny dla tej techniki jest pigment w stanie stałym oraz brak wody podczas

Czytaj więcej »