Kurs rysunku cyfrowego Gdańsk jest dedykowany wszystkim tym, którzy chcą nauczyć się dobrze rysować na komputerze. Jak wiemy aplikacji do wykonywania rysunków jest wiele. Do tego programy te zapewne będą ewoluowały w kierunku jeszcze lepszego ułatwienia nam pracy. Nie zapominajmy jednak, że ułatwienia obsługi programów do rysunku cyfrowego nie czyni z nas artystów. Same programy dają nam łatwość w plagiatowaniu innych artystów (różnego rodzaju pastisze). Tak samo jak nie każdy, kto ma telefon z aparatem cyfrowym, jest profesjonalnym fotografem… I tu jest ta granica między odtwórcami a kreatorami. Jeżeli jest to tylko praktyka uzupełniająca nasze doświadczenia artystyczne, to w przypadku wielkich artystów jest właściwe.

Kurs rysunku cyfrowego Gdańsk - dla kogo?

 

Generalnie programy do rysunku cyfrowego należy stosować w celu ułatwianiu swojej pracy, a unikać korzystania z prac innych artystów, czy designerów. Zaletą aplikacji do rysunku cyfrowego jest:

 • szybkość wprowadzania korekt,
 • szybkość zapisywania,
 • łatwość przechowywania, pokazywania i wysyłania prac.

To jest naprawdę wiele ułatwień, oszczędzających nam czas i doceńmy to. I zawsze pamiętajmy o złotej zasadzie, że naśladowanych stylów lepsze studia graficzne nie potrzebują, a nawet ich unikają. Nie ma się co dziwić. Oni chcą inspirować w swojej profesji i lepiej zarabiać. I oczywiście swoim: grafikom, designerom, lepiej za oryginalną pracę płacą.

O kursie rysunku cyfrowego w Gdańsku

Nasz kurs wychodzi naprzeciw tym potrzebom, za pomocą połączonego nauczania w tradycyjnego rysunku i rysunku cyfrowego. W tren sposób rozwijamy wrażliwość naszych kursantów. Czynimy z nich uważnych obserwatorów i zręcznych realizatorów, z tego co ich oko widzi. Nasi uczniowie wiedzą, że na bycie dobrym kreatorem, doskonalić się trzeba na bieżąco przez całe życie. Dlatego przynoszą oni swoje prace wykonane cyfrowo do korekt. Omawiamy te prace bardzo szeroko biorąc pod uwagę charakter przedstawienia. A na zajęciach nasi uczniowie doskonalą się na arkuszach, co dzięki temu że dłużej trwa, można uważniej wychwycić i omawiać wraz z prowadzącym , wszystkie niuanse obserwacji jak i wprowadzone atrybuty do danego rysunku.

kurs rysunku cyfrowego wenecjusz.pl gdańsk

Kurs rysunku cyfrowego Gdańsk - o prowadzącym

Wenecjusz-Mielechowicz

Kurs rysunku cyfrowego w Gdańsku prowadzi Wenecjusz Mieleczowicz. Artysta ten oprócz ukończenia studiów z dyplomem ocenionym “celująco”, to jego prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. Obrazy autorskie Wenecjusza Mielechowicza zakupił Rząd Republiki Irlandii oraz wiele firm i prywatnych kolekcjonerów z kraju i zagranicy.

Cennik kursu

Z uwagi na wielkie zadowolenie kursantów z poziomu naszego nauczania, nie musimy podpisywać całorocznych umów i tego nie robimy. Z racji ograniczonych miejsc, każdy kto dostaje się do nas i zaczyna u nas kurs, pozostaje jak długo chce. To zazwyczaj trwa u zdających do szkół do czasu egzaminów, a czasem nawet i dłużej jak dany kursant dalej chce kontynuować nauczanie.

Kurs podstawowy

1 raz w tygodniu
150 złotych brutto
 • 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
 • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
 • Razem 3 godz. zajęć w cenie 50 zł /godz.
 • Brak umów

Kurs rozszerzony

2 razy w tygodniu
300 złotych brutto
 • 2 razy po 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
 • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
 • Razem 6 godz. zajęć w cenie 50 zł /godz.
 • Brak umów

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 – 20:00 oraz w soboty w godz. 9:00 – 12:00; 12:00 – 15:00. Dzień zajęć ustalany jest indywidualnie z uczestnikiem.

Zajęcia odbywają się w:

 • w szkole rysunku: aleja Grunwaldzka 569, 80-339 Gdańsk
 • w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 

Do poczytania - mój blog o rysunku

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Ne każdy wie, że Gdańsk to również światowa stolica bursztynu. Dlatego też nie mogło zabraknąć na mapie Gdańska miejsca, które będzie upamiętniało historię powstania tego

Czytaj więcej »