Kurs rysunku Gdynia - prowadzimy kursy rysunku i malarstwa w trybie indywidualnym i grupowym

Kurs rysunku Gdynia – prowadzę szkołę rysunku opierając się na mojej autorskiej metodzie nauczania, która polega na realizacji zajęć w małych grupach, maksymalnie 3 – osobowych oraz na dodaniu zajęć indywidualnych w ramach kursu.

Jeśli chcesz studiować kierunki związane z architekturą oraz plastyką na uczelniach takich jak Politechnika Gdańska, czy Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku lub chcesz uczyć się w liceum plastycznym (np. w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni) zapraszam na prowadzone przeze mnie kursy przygotowawcze do egzaminów wstępnych do ww. szkół. 

Prowadzę także lekcje prywatne rysunku, które są pomocne dla wszystkich osób, które chcą się rozwijać, bądź doszkalać w sztuce rysunku i malarstwa.

Lekcje rysunku Gdynia

Kurs rysunku Gdynia:

Zapoznaj się z naszą ofertą kursów przygotowujących do egzaminów wstępnych. Na naszych kursach dowiesz się, czego oczekiwać podczas egzaminów, do których Cię dobrze przygotujemy.

Niestety bez wsparcia w postaci specjalistycznego kursu przygotowawczego będzie bardzo ciężko spełnić marzenie o nauce w szkole o profilu architektonicznym lub artystycznym. Pomożemy ci spełnić marzenia!

Kurs rysunku dla dorosłych Gdynia

Oferujemy również kursy rysunku dla dorosłych. Bez względu na to, czy chcesz rozwijać swoją pasję, wrażliwość artystyczną, czy też wiążesz swoją przyszłość zawodową z rysowaniem bądź grafiką. Oferujemy kursy rysunku, dzięki którym poprawisz swoje umiejętności i odnajdziesz nową pasję.

Szkoła rysunku Gdynia - nasza oferta to 15 kursów rysunku na najwyższym poziomie

Oferujemy kursy przygotowawcze dla kandydatów do szkół o profilu architektonicznym i artystycznym:

Nauka rysunku Gdynia - pozostałe dostępne kursy:

Kursy rysunku w Gdyni u Wenecjusza Mielechowicza to: ​

AUTORSKA metodA nauczania

Nauka w naszej szkole oparta jest w dużej mierze na nauczaniu indywidualnym oraz na autorskich metodach prowadzącego, opracowanych w trakcie wieloletniego doświadczenia w przekazywaniu wiedzy.

Połączenie zajęć indywidualnych i grupowych

Zajęcia grupowe w małych grupach wsparte przez zajęcia indywidualne, podczas których nauczyciel ma możliwość przekazania uczniowi pełnego zakresu wiedzy oraz kontrolowania przebiegu rozwoju artystycznego ucznia.

Praca z uznanym artystą

Wysoki poziom nauczania gwarantuje prowadzący, który jest uznanym autorytetem oraz artystą, którego prace były wystawiane w Royal Hibernian Academy.

Najwyższy poziom nauczania

Indywidualna praca z każdym kursantem

Najlepiej wyposażona pracownia w Trójmieście

98% zdawalności na studia

Nauczyciel z udokumentowanym dorobkiem artystyczno-designerskim

Najlepsze opinie o szkole w Trójmieście

Dlaczego wybrać naszą szkołę rysunku?

W naszej pracowni w Gdańsku (Trójmieście) oferujemy unikalny model nauczania: oprócz zajęć w grupach (bardzo małych, 3-osobowych), prowadzimy zajęcia indywidualne w ramach jednego trybu nauczania, bez dodatkowych opłat. Nauczycielem prowadzącym jest gdańszczanin – Wenecjusz Mielechowicz, który wypracował sobie unikalne metody nauczania. W trakcie zajęć artysta dokładnie przedstawia i omawia jak powinno się rysować oraz wyjaśnia, dlaczego akurat ten sposób jest odpowiedni.

Naszą wizytówką są nasi uczniowie, którzy osiągają świetne rezultaty podczas egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe. Często plasują się w czołówce przyjętych.

Ofertę naszych kursów kierujemy także do osób, które chcą pogłębić zasób swojej wiedzy oraz doskonalić swoje umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa. Prowadzimy kursy indywidualne w postaci lekcji prywatnych. 

Zajęcia odbywają się w budynkach kampusu Uniwersytetu Gdańskiego, a także w pracowni artystycznej przy ul. Gospody w dzielnicy Oliwa. Dogodny dojazd z Gdyni jest atutem.

Jeżeli interesuje Cię oferta naszych kursów rysunku oraz chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat samego rysunku, malarstwa oraz poznać kilka ciekawostek z naszej branży – zajrzyj na naszego bloga.

Kurs rysunku Gdynia - jak wyglądają zajęcia w naszej szkole?

Chcesz zobaczyć, jak wyglądają lekcje rysunku i malarstwa w naszej szkole? Obejrzyj film, który przygotowaliśmy, aby zapoznać Cię z tym, jak działamy.

Przykładowe prace stworzone w naszej pracowni

Tylko w naszej szkole w ramach jednego trybu nauczania otrzymują Państwo możliwość wzięcia udziału zarówno w zajęciach grupowych, jak i indywidualnych.  

Nauka rysunku i malarstwa w Gdyni pod skrzydłami doświadczonego i uznanego artysty skutkuje szybkimi postępami w rozwoju artystycznym. Dzięki połączeniu autorskiej metody nauczania z nauką pod okiem autorytetu można osiągnąć ogromne postępy w krótkim czasie. 

U nas mogą Państwo nauczyć się sztuki rysunku na wysokim poziomie już w kilka miesięcy! Poprzez szereg wykładów dotyczących techniki oraz historii sztuki pomożemy Państwu także zrozumieć jego istotę:

 • czego należy szukać w rysunku
 • jakimi metodami to osiągnąć
 • kiedy uznać swoją pracę za skończoną

Zajrzyj na naszego bloga

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Ne każdy wie, że Gdańsk to również światowa stolica bursztynu. Dlatego też nie mogło zabraknąć na mapie Gdańska miejsca, które będzie upamiętniało historię powstania tego

Czytaj więcej »

Cennik kursu

Z uwagi na wielkie zadowolenie kursantów z poziomu naszego nauczania, nie musimy podpisywać całorocznych umów i tego nie robimy. Z racji ograniczonych miejsc, każdy kto dostaje się do nas i zaczyna u nas kurs, pozostaje jak długo chce. To zazwyczaj trwa u zdających do szkół do czasu egzaminów, a czasem nawet i dłużej jak dany kursant dalej chce kontynuować nauczanie.

Kurs podstawowy

1 raz w tygodniu
150 złotych brutto
 • 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
 • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
 • Razem 3 godz. zajęć w cenie 50 zł /godz.
 • Brak umów

Kurs rozszerzony

2 razy w tygodniu
300 złotych brutto
 • 2 razy po 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
 • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
 • Razem 6 godz. zajęć w cenie 50 zł /godz.
 • Brak umów

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 – 20:00 oraz w soboty w godz. 9:00 – 12:00; 12:00 – 15:00. Dzień zajęć ustalany jest indywidualnie z uczestnikiem.

O Prowadzącym

Szkoła Wenecjusz.pl zapewnia kursy rysunku dla mieszkańców Gdyni, Gdańska i całego Trójmiasta. Jeśli szukają Państwo dobrej szkoły rysunku w Gdyni – nasza szkoła jest najlepszym wyborem.  Nasza pracownia artystyczna mieści się przy ul. Gospody w Gdańsku. 

Wenecjusz Mielechowicz

Wenecjusz-Mielechowicz

Jestem zdania, że w sztukach plastycznych talent to zaledwie 3% sukcesu, reszta to ciężka praca. Aby zdać egzaminy, należy się do nich przede wszystkim solidnie i wszechstronnie przygotować. Zamiast liczyć na szczęście lepiej postawić na swój wysiłek, pracę i zdobywanie wiedzy oraz umiejętności w praktyce. Ale to nie jedyny powód dla którego warto być najlepszym. W życiu zawodowym, gdy przyjdzie zmierzyć się z konkurencję wygrywają zazwyczaj najlepsi. 

Moje motto to “W życiu warto być najlepszym”. 

Zajęcia odbywają się w Gdańsku - dogodny dojazd z Gdyni:

 • w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 
 • w pracowni artystycznej przy ul. Gospody 6d/30 w Gdańsku

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Z naszego doświadczenia wynika, że najbardziej optymalnie jest, gdy rozpoczniemy intensywnie przygotowywać się do egzaminów wstępnych na uczelnie na ok. rok lub dwa lata przed planowanym egzaminem. Minimum to jeden rok. Zapisać się na zajęcia można jeszcze w wakacje i rozpocząć kurs jesienią tak, aby wiosną być przygotowanym do egzaminu. Jeśli podjąłeś decyzję o aplikowaniu np. na studia architektoniczne na krócej niż rok przed planowanym egzaminem, nadal możesz z powodzeniem zdobywać wiedzę i szlifować swój warsztat, zwiększając intensywność działań i nadrabiając materiał. Więcej na ten temat na naszym blogu: Kiedy zacząć uczęszczać na kurs rysunku, malarstwa, pod przyszłe egzaminy?

Dużo zależy od indywidualnych zdolności i predyspozycji, jednakże by bezstresowo podejść do nauki rysunku potrzeba od roku do dwóch lat pracy indywidualnej z nauczycielem.

Ceny wszystkich kursów są jednakowe. Ceny zależą wyłącznie od liczby godzin w tygodniu. Cena jednego trzygodzinnego spotkania wynosi 120 zł brutto. Aktualnie i Szczegółowe informacje dotyczące cen znajdują się na stronie cennika.

Zajęcia odbywają się w pracowni artystycznej przy ul. Gospody 6d/30 w Gdańsku oraz w budynkach Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego
przy ul. Bażyńskiego. Szczegółowe informacje na temat lokalizacji znajdują się na stronie “kontakt”.

Zajęcia w naszej szkole rprowadzi Wenecjusz Mielechowicz – artysta pochodzący z Gdańska, który cieszy się uznaniem nie tylko w kraju, ale za granicą. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wenecjusz Mielechowicz jest członkiem stowarzyszenia Visual Artist Ireland. Jego obrazy zostały zakupione m.in. przez Rząd Irlandii, wielu kolekcjonerów prywatnych oraz firmy.

Oferujemy autorskie połączenie zajęć indywidualnych i grupowych w ramach jednego trybu kursu. Wykorzystujemy unikalne metody nauczania. W naszej szkole będziesz uczyć się pod okiem uznanego profesjonalisty. W szkole wenecjusz.pl walczymy z szablonowym myśleniem. Zamiast pracy odtwórczej proponujemy obserwację i umiejętność przełożenia jej na papier lub płótno. U nas masz gwarancję szybkich postępów.

Szczegółowe informacje na temat rzeczy potrzebnych do nauki rysunki i malarstwa znajdują się na stronie “zajęcia”.

Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: + 48 698 991 606 i umówić termin pierwszych zajęć.