Kurs online jest przeznaczony dla osób, które nie są w stanie uczęszczać na zajęcia osobiście. Jest to nasze wyjście naprzeciw problemom z korona wirusem. Zajęcia odbywają się przy pomocy programu Skype (lub innego). W programie oferujemy możliwość kształcenia się w większości kursów stacjonarnych przez nas organizowanych. Czyli są to między innymi:

Jak wygląda kurs rysunku online?

Każde spotkanie odbywa się za pomocą łącza internetowego i trwa trzy godziny. W tym czasie uczeń wykonuje prace, pod okiem swojej kamery, podłączonej do SKYP’a. To pozwala nauczycielowi na bieżąco kontrolować/omawiać każdy krok ucznia.

W sytuacjach niejasnych (np. gdy ołówek inaczej odpija światło i ogląd przez kamerę rysunku walorowego jest bardzo utrudniony), kontakt z nauczycielem jest podpierany drogą e-mail, przez który uczeń przesyła zdjęcie swojej pracy, wykonany w lepszych warunkach oświetleniowych.

Pamiętajmy, że wybierając daną drogę kontaktu, bierzemy równię pod uwagę, nie tylko preferencje i możliwości ucznia, ale również możliwości obiektywnego przekazu wizualnego. Wiadomo, że telefony mają założone filtry, które zmieniają na lepsze obrazy przez nas posiadane. A takie rozbieżności mogą być problemem, gdy staniemy np. podczas egzaminów na żywo przy naszej pracy. A do tego komisja nie będzie oglądała tych prac w telefonie z filtrami…

Dlatego, gdy tylko sytuacja z korona wirusem się zakończy, konieczne będzie obejrzenie prac uczniów przez nauczyciela na żywo. Jest to podyktowane koniecznością udzielenia najobiektywniejszej korekty do każdej pracy ucznia.

Dlaczego warto postawić na lekcje rysunku online z Wenecjuszem?

Praca z uznanym profesjonalistą

Tylko praca z uznanym autorytetem daje gwarancję wysokiego poziomu nauczania. Prowadzący szkołę jest uznanym za granicą artystą, o szerokich uzdolnieniach technicznych. Czyli poza doskonałymi umiejętnościami rysowania i malowania: postaci, portretu, pejzażu, przestrzeni architektonicznych, itd. , prowadzący artysta posiada dodatkowo uprawnienia pedagogiczne jako nauczyciel przedmiotów techniczno-konstrukcyjnych.

Szybkie postępy uczestników

Autorskie połączenie zajęć indywidualnych i grupowych, nieprzeciętne metody nauczania, szczególnie pod okiem doświadczonego autorytetu, przekładają się na szybkie postępy w doskonaleniu warsztatu artystycznego uczniów. W naszym nauczaniu możemy pochwalić się zdumiewającymi postępami np. u Pani Alicji Śmiarowskiej, która zaczynając od zera po siedmiu miesiącach wykonywała już niesamowite prace rysunkowe w tak trudnych tematach jak „postać”.

Pani Alicja Śmiarowska zaczynała w naszej szkole od zera. A już po 7 miesiącach potrafiła rysować na takim poziomie.

Cennik kursu

Kurs

/ godzinę
100 złotych brutto
  • 100 zł za 1 godzinę online
  • Dzień i czas zajęć ustalany jest indywidualnie z uczestnikiem

O Prowadzącym

Wenecjusz-Mielechowicz

Kurs rysunku na Architekturę prowadzi związany z Gdańskiem Wenecjusz Mieleczowicz. Artysta ukończył studia z dyplomem ocenionym „celująco”. Jego prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. Obrazy autorskie Wenecjusza Mielechowicza zakupił Rząd Republiki Irlandii oraz wiele firm i prywatnych kolekcjonerów z kraju i zagranicy.

Kurs malowania i rysunku online! Zajęcia odbywają się online!

Warto przeczytać

Motywacja do rysowania - jak zmotywować się do rysowania? Wenecjusz Szkoła rysunku

Motywacja do rysowania

Motywacja do rysowania Motywacja do rysowania często jest nazywana inspiracją. Niekiedy przyjemnie się rysuje, bo czujemy się zmotywowani, a innym razem zastanawiamy się „co jest

Czytaj więcej »
Jak narysować twarz - szkoła rysunku Wenecjusz.pl

Jak narysować twarz?

Jak narysować twarz? Zasady rysowania twarzy. Jak narysować twarz? Bez względu na to, czy chcesz rysować realistyczne twarze, czy te z kreskówek, poznanie kilku zasad

Czytaj więcej »
jak-narysowac-portret-szkola-rysunku-wenecjusz

Jak narysować portret?

Jak narysować portret? Niektórzy myślą, że portrety mogą malować jedynie ludzie niesamowicie utalentowani. Natomiast jeśli poświęcimy czas na naukę rysunku pod okiem dobrego nauczyciela, to

Czytaj więcej »