Kurs rysunku Rumia przeznaczony jest dla mieszkańców miejscowości Rumia zainteresowanych kursem rysunku dopasowanym do potrzeb klienta. To co nas wyróżnia od innych szkół to prowadzenie zajęć w systemie grupowo – indywidualnym. Na jedną godzinę zajęć indywidualnych przypadają 2 godziny pracy w grupie. Zajęcia indywidualne pozwalają na skorygowanie wszystkich detali które są kluczowe w trakcie rysunku poprzez nie tylko wytłumaczenie ale przede wszystkim pokazanie. Wspólnie pokonujemy niepewności jakie ma często uczestnik kursu, poznajemy zasady z jakimi warto się kierować. Zajęcia w  naszej szkole prowadzi osobiście jej założyciel – Wenecjusz Mielechowicz. To Artysta, który ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, a swoją pracę dyplomową malował pod opieką prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Jego autorskie prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. 

Przeznaczenie kursu rysunku w Rumii

Kurs rysunku Rumia ma bogate ofertę kursów a wśród nich:

Szczegółowe programy kursów w Rumii

Kierunki nauczania dostosowywane są do indywidualnych potrzeb kursantów. W odpowiedzi na Państwa potrzeby stworzyliśmy bogate portfolio kursów, tak by sprostać oczekiwaniom kursantów. Zapraszamy na stronę główną wenecjusz.pl gdzie mogą Państwo zapoznać się z pełną ofertą  poszczególnych kursów.

Postać i twarz to wyzwanie dla każdego rysownika – Pani Maria Czapiewska i jej poziom prac wykonanych przy naszych metodach nauczania.

Dodatkowo nasza szkoła oferuje

ukierunkowanie na wartościowe źródła dodatkowej wiedzy;

wspólne wyjścia w plener – nauka rysunku obiektów architektonicznych z natury;

symulacje egzaminacyjne dla zainteresowanych;

pomoc w przygotowaniu Teczki Prac do egzaminów.

Dowiedz się więcej o naszych metodach nauczania, przeczytaj co zabrać na zajęcia z kursu. 

Dlaczego warto uczęszczać na kurs rysunku w Rumii?

Połączenie zajęć indywidualnych i grupowych

Bardzo dobrze w praktyce sprawdza się taka forma zajęć. Zajęcia indywidualne dają pełną możliwość przekazania uczniowi wiedzy a nauczycielowi kontrolę nad jego rozwojem artystycznym. To jest czas na rozwianie wątpliwości kursanta, odpowiedzi na jego pytania i pełną praktykę z nauczycielem.

 

Unikalne metody nauczania

 

Bardzo cenna jest dla nas autorska metoda nauczania opracowana przez Wenecjusza Mielechowicza, która daje zadowalające efekty i dużą zdawalność na egzaminy na wyższe uczelnie.

 

 

Praca z uznanym profesjonalistą

Gwarantujemy pracę z uznanym autorytetem a co za tym idzie wysoki stopień nauczania. Wenecjusz Mielechowicz to uznany za granicą artysta o dużych uzdolnieniach technicznych. Poza doskonałymi umiejętnościami rysowania i malowania artysta posiada dodatkowo uprawnienia pedagogiczne jako nauczyciel przedmiotów techniczno-konstrukcyjnych.

Szybkie postępy uczestników

Połączenie zajęć indywidualnych i grupowych, autorskie metody nauczania, szczególnie pod okiem doświadczonego autorytetu, gwarantują szybkie postępy w doskonaleniu warsztatu artystycznego uczniów. Możemy pochwalić się zdumiewającymi postępami np. u Pani Alicji Śmiarowskiej, która zaczynając od zera po siedmiu miesiącach wykonywała już niesamowite prace rysunkowe w tak trudnych tematach jak „postać”.

Pani Alicja Śmiarowska zaczynała w naszej szkole od zera. A już po 7 miesiącach potrafiła rysować na takim poziomie.

Cennik kursu

Z uwagi na wielkie zadowolenie kursantów z poziomu naszego nauczania, nie musimy podpisywać całorocznych umów i tego nie robimy. Z racji ograniczonych miejsc, każdy kto dostaje się do nas i zaczyna u nas kurs, pozostaje jak długo chce. To zazwyczaj trwa u zdających do szkół do czasu egzaminów, a czasem nawet i dłużej jak dany kursant dalej chce kontynuować nauczanie.

Kurs podstawowy

1 raz w tygodniu
150 złotych brutto
 • 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
 • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
 • Razem 3 godz. zajęć w cenie 50 zł /godz.
 • Brak umów

Kurs rozszerzony

2 razy w tygodniu
300 złotych brutto
 • 2 razy po 40 min indywidualnie z nauczycielem dla każdego ucznia z grupy
 • Pozostały czas wspólne ćwiczenia z korektami nauczyciela
 • Razem 6 godz. zajęć w cenie 50 zł /godz.
 • Brak umów

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 – 20:00 oraz w soboty w godz. 9:00 – 12:00; 12:00 – 15:00. Dzień zajęć ustalany jest indywidualnie z uczestnikiem.

O Prowadzącym

Wenecjusz-Mielechowicz

Kurs rysunku na Architekturę prowadzi związany z Gdańskiem Wenecjusz Mieleczowicz. Artysta ukończył studia z dyplomem ocenionym “celująco”. Jego prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. Obrazy autorskie Wenecjusza Mielechowicza zakupił Rząd Republiki Irlandii oraz wiele firm i prywatnych kolekcjonerów z kraju i zagranicy.

Zajęcia odbywają się w:

 • w pracowni artystycznej
  al. Grunwaldzka 569, I piętro
  80-339 Gdańsk

Pozostałe dostępne kursy

Kurs na ASP - Gdańsk

Kurs do Plastyka - ZSP w Gdyni

Kurs na studia zagraniczne architektura / design

Warsztaty artystyczne dla dorosłych

Kurs malarstwa

Lekcje rysunku dla dzieci

Wakacyjny kurs rysunku

Warto przeczytać

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Ne każdy wie, że Gdańsk to również światowa stolica bursztynu. Dlatego też nie mogło zabraknąć na mapie Gdańska miejsca, które będzie upamiętniało historię powstania tego

Czytaj więcej »