Podstawowy kurs rysunku dedykowany jest głownie uczniom, którzy już wcześniej mieli do czynienia z rysunkiem. Decyzję o predyspozycjach ucznia do takiego kursu dokonuję na podstawie wcześniejszych prac przyniesionych do przeglądu. Kurs ten jest obowiązkowym wstępem do zajęć grupowych. I opiera się on na kilku lekcjach indywidualnych z uczniem zanim przejdzie on wyłącznie do zajęć grupowych. 

Przeznaczenie kursu

Podstawowy kurs rysunku w mojej szkole dedykuję uczniom, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z rysunkiem lub wracają do niego po dłuższej przerwie. Ma on na celu szybkie zapoznanie ucznia z warsztatem rysunkowym. Są to lekcje uzupełniające, przypominające i porządkujące wiadomości, które uczeń powinien znać i rozumieć przed rozpoczęciem jakiegokolwiek rysunku. Gdy mamy pewność, że kursant dobrze zrozumiał te wiadomości, dopiero wtedy warto rozpocząć z nim zajęcia na grupowych kursach.

Jest to komfort pracy dla ucznia i dla prowadzącego, gdyż mamy pewność, że uczeń potrafi zidentyfikować cel w danym rysunku i nie popełni on podstawowych błędów, takich jak:

  • źle doborze dobrane ujęcie,
  • niewłaściwe skadrowanie,
  • nieodpowiednie zakomponowanie danego ustawienia na arkuszu.

W ten sposób oszczędzamy czas w praktykowaniu rysowania, bez niebezpieczeństwa popełnienia podstawowych błędów.

Podstawowy kurs rysunku - dlaczego warto?

IWarto wspomnieć, że na podstawowym kursie rysunku tłumaczymy zasady pracy z kadrem, który gwarantuje nam świadomy wybór ujęcia i pomaga nam właściwie przenieść proporcje ustawienia na arkusz. Potem już na grupowych zajęciach łatwiej się pracuje uczniowi samodzielnie, a prowadzący może ograniczyć się do krótkich wskazówek pogłębiających wrażliwość artystyczną u kursanta.

W naszej szkole nie możemy pozwolić sobie na niedomówienie, czy na domysły kursantów. Bo cenę za to płacą kursanci w swoim źle spożytkowanym czasie. Do tego dochodzi podatność kursanta na wiarę w nieprawdopodobną fantazję niektórych początkujących artystów. Informacje przekazywane przez takich mitomanów, mogą być nie tylko nie ścisłe w swojej formie, ale i często sieją dezinformacje. Trzeba być bardzo ostrożnym by nie uwierzyć w jakieś: legendy, pogłoski, filozofie czy teorie jakoby prawdy objawionej. Z każdym rokiem i ja daję się zaskoczyć jakimiś informacjami, mimo że wcześniej uważałem, że granice fantazji były już nie do pokonania. Nawet z naszego doświadczenia wiemy, jak to było na początku i wolimy naszym uczniom oszczędzić takiego zamieszania informacyjnego.

Co oferujemy w naszej szkole?

ukierunkowanie na wartościowe źródła dodatkowej wiedzy;

wspólne wyjścia w plener – nauka rysunku obiektów architektonicznych z natury;

symulacje egzaminacyjne dla zainteresowanych;

pomoc w przygotowaniu Teczki Prac do egzaminów.

Dowiedz się więcej o naszych metodach nauczania, przeczytaj co zabrać na zajęcia z kursu. 

O Prowadzącym

Wenecjusz-Mielechowicz

Podstawowy kurs rysunku prowadzony jest przez artystę – Wenecjusza Mielechowicza. Ukończył on studia z dyplomem ocenionym „celująco”. Jego prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. Obrazy autorskie Wenecjusza Mielechowicza zakupił Rząd Republiki Irlandii oraz wiele firm i prywatnych kolekcjonerów z kraju i zagranicy.

Cennik podstawowego kursu rysunku

Ponieważ podstawowy kurs rysunku w szkole Wenecjusz.pl jest prowadzony trybie indywidualnym, może obejmować różną liczbę godzin, korekt itd. w zależności od stopnia zaawansowania kursanta. Wyceniany jest on indywidualnie w zależności od potrzeb kursanta. Cennik naszych stałych kursów, znajdą Państwo tutaj.

Zajęcia odbywają się w:

  • w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 
  • w pracowni artystycznej przy ul. Gospody 6d/30 w Gdańsku

Warto przeczytać

Motywacja do rysowania - jak zmotywować się do rysowania? Wenecjusz Szkoła rysunku

Motywacja do rysowania

Motywacja do rysowania Motywacja do rysowania często jest nazywana inspiracją. Niekiedy przyjemnie się rysuje, bo czujemy się zmotywowani, a innym razem zastanawiamy się „co jest

Czytaj więcej »
Jak narysować twarz - szkoła rysunku Wenecjusz.pl

Jak narysować twarz?

Jak narysować twarz? Zasady rysowania twarzy. Jak narysować twarz? Bez względu na to, czy chcesz rysować realistyczne twarze, czy te z kreskówek, poznanie kilku zasad

Czytaj więcej »
jak-narysowac-portret-szkola-rysunku-wenecjusz

Jak narysować portret?

Jak narysować portret? Niektórzy myślą, że portrety mogą malować jedynie ludzie niesamowicie utalentowani. Natomiast jeśli poświęcimy czas na naukę rysunku pod okiem dobrego nauczyciela, to

Czytaj więcej »