Podstawowy kurs rysunku dedykowany jest głownie uczniom, którzy już wcześniej mieli do czynienia z rysunkiem. Decyzję o predyspozycjach ucznia do takiego kursu dokonuję na podstawie wcześniejszych prac przyniesionych do przeglądu. Kurs ten jest obowiązkowym wstępem do zajęć grupowych. I opiera się on na kilku lekcjach indywidualnych z uczniem zanim przejdzie on wyłącznie do zajęć grupowych. 

Przeznaczenie kursu

Podstawowy kurs rysunku w mojej szkole dedykuję uczniom, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z rysunkiem lub wracają do niego po dłuższej przerwie. Ma on na celu szybkie zapoznanie ucznia z warsztatem rysunkowym. Są to lekcje uzupełniające, przypominające i porządkujące wiadomości, które uczeń powinien znać i rozumieć przed rozpoczęciem jakiegokolwiek rysunku. Gdy mamy pewność, że kursant dobrze zrozumiał te wiadomości, dopiero wtedy warto rozpocząć z nim zajęcia na grupowych kursach.

Jest to komfort pracy dla ucznia i dla prowadzącego, gdyż mamy pewność, że uczeń potrafi zidentyfikować cel w danym rysunku i nie popełni on podstawowych błędów, takich jak:

  • źle doborze dobrane ujęcie,
  • niewłaściwe skadrowanie,
  • nieodpowiednie zakomponowanie danego ustawienia na arkuszu.

W ten sposób oszczędzamy czas w praktykowaniu rysowania, bez niebezpieczeństwa popełnienia podstawowych błędów.

Podstawowy kurs rysunku - dlaczego warto?

IWarto wspomnieć, że na podstawowym kursie rysunku tłumaczymy zasady pracy z kadrem, który gwarantuje nam świadomy wybór ujęcia i pomaga nam właściwie przenieść proporcje ustawienia na arkusz. Potem już na grupowych zajęciach łatwiej się pracuje uczniowi samodzielnie, a prowadzący może ograniczyć się do krótkich wskazówek pogłębiających wrażliwość artystyczną u kursanta.

W naszej szkole nie możemy pozwolić sobie na niedomówienie, czy na domysły kursantów. Bo cenę za to płacą kursanci w swoim źle spożytkowanym czasie. Do tego dochodzi podatność kursanta na wiarę w nieprawdopodobną fantazję niektórych początkujących artystów. Informacje przekazywane przez takich mitomanów, mogą być nie tylko nie ścisłe w swojej formie, ale i często sieją dezinformacje. Trzeba być bardzo ostrożnym by nie uwierzyć w jakieś: legendy, pogłoski, filozofie czy teorie jakoby prawdy objawionej. Z każdym rokiem i ja daję się zaskoczyć jakimiś informacjami, mimo że wcześniej uważałem, że granice fantazji były już nie do pokonania. Nawet z naszego doświadczenia wiemy, jak to było na początku i wolimy naszym uczniom oszczędzić takiego zamieszania informacyjnego.

Obrazy wykonane własnoręcznie przez prowadzącego Wenecjusza Mielechowicza w przedmiotowej tematyce:

Co oferujemy w naszej szkole?

ukierunkowanie na wartościowe źródła dodatkowej wiedzy;

wspólne wyjścia w plener – nauka rysunku obiektów architektonicznych z natury;

symulacje egzaminacyjne dla zainteresowanych;

pomoc w przygotowaniu Teczki Prac do egzaminów.

Dowiedz się więcej o naszych metodach nauczania, przeczytaj co zabrać na zajęcia z kursu. 

Przykładowe prace własnoręcznie wykonane przez naszych kursantów, które są tworzone w czasie kursu do portfolio:

O Prowadzącym

Wenecjusz-Mielechowicz

Podstawowy kurs rysunku prowadzony jest przez artystę – Wenecjusza Mielechowicza. Ukończył on studia z dyplomem ocenionym “celująco”. Jego prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. Obrazy autorskie Wenecjusza Mielechowicza zakupił Rząd Republiki Irlandii oraz wiele firm i prywatnych kolekcjonerów z kraju i zagranicy.

Cennik podstawowego kursu rysunku

Ponieważ podstawowy kurs rysunku w szkole Wenecjusz.pl jest prowadzony trybie indywidualnym, może obejmować różną liczbę godzin, korekt itd. w zależności od stopnia zaawansowania kursanta. Wyceniany jest on indywidualnie w zależności od potrzeb kursanta. Cennik naszych stałych kursów, znajdą Państwo tutaj.

Zajęcia odbywają się w:

  • w szkole rysunku: aleja Grunwaldzka 569, 80-339 Gdańsk
  • w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 

Warto przeczytać

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Ne każdy wie, że Gdańsk to również światowa stolica bursztynu. Dlatego też nie mogło zabraknąć na mapie Gdańska miejsca, które będzie upamiętniało historię powstania tego

Czytaj więcej »