You are currently viewing Portret Ślubny
Portret Ślubny

Portret ślubny i jego przeznaczenie. Jak zastanowimy się nad tym tematem to musimy zadać sobie pytanie, Czy portret jest ważny dla kobiety, tak samo jak dla mężczyzny? Odpowiedź brzmi – tak i to bardzo. Nawet jeżeli mężczyzna o tym sobie nie zdaje sprawy. Facet to wzrokowiec, dalej jest długa przerwa i potem dopiero coś tam jeszcze . Przy wyborze partnerki u mężczyzny działają jego doznania wzrokowe na jej urodę. Kobiety o tym wiedzą i dlatego też przemysł kosmetyczny ma się bardzo dobrze. I tu portret swojej żony wychodzi naprzeciw, jego nawet nieuświadomionym potrzebom. Mężczyzna  patrząc się na wspaniały portret, zakładając, że portret jest dobrze wykonany, utwierdza się w swoim wcześniejszym wyborze kobiety na wspólną drogę życia. Myśli sobie, że ja to mimo wszystko miałem szczęście, że związałem się właśnie z nią.

 Codzienny kontakt wzrokowy z takim portretem, to przypominanie też sensu w realizacji celów w związku. W dobie naszych działań codziennych, często zaciera się to co jest najważniejsze czyli miłość i wspólne zrozumienie. A taki portret jest tym pięknym symbolem na ścianie i stale umacnia nasz związek swoim wizerunkiem. Portret wiąże rodzinę we wspólne dobro. Podobnie jest z dziećmi, które pochłaniają wiele czasu, ale jak się widzi u dziecka uśmiech, to od razu serce rośnie i wszystkie trudności, które stały i stoją przed nami, nagle zaczynają niknąć.

Kwestią indywidualnej decyzji jest to,  czy portret ślubny powinien być jedynie dla Panny Młodej czy dla obojga Pary Młodej.

Rzecz jasna, że portret do spełnienia takiego zadania powinien posiadać nie tylko cechy doskonałego warsztatu artystycznego, ale przede wszystkim powinien najwspanialej uchwycić podobieństwo osoby  portretowanej. Z uwagi, że w dzisiejszych czasach portrety maluje się zazwyczaj ze zdjęcia, to uroda właściwie ujęta jest gwarantowana  jak i fotograf należycie uwieczniał Pannę Młodą podczas sesji zdjęciowej.