You are currently viewing Publikacje, które polecam
Publikacje, które polecam

Jest wiele publikacji, które warto oglądać. Niektóre są lepsze czy gorsze, chodzi mi tu od strony druku. Wiadomo, że obróbka poligraficzna przekłamuje kolory i czasem udane kontrasty mogą nam przepaść. Czyli efekty będą niezauważalne. Tak czy inaczej JOVANNI BATTISTA TIEPOLO z kolekcji WIELCY MALARZE I ICH ŻYCIE. INSPIRACJE I DZIEŁO jest wyjątkowym zeszytem, który powinien mieć każdy. Nie tylko rysownik ale i malarz realistyczny, i to niezależnie od tego, czy jest to malarz sztalugowy czy digital.

Dlaczego JOVANNI BATTISTA TIEPOLO?

W zeszycie tym znajdziemy przedstawienia złożonych kompozycji malarskich, w których Jovanni z dużą łatwością układa tak światło na ciałach i przedmiotach, że te kontrasty dźwięczą jak nigdzie indziej. To jest właśnie ta niebywała wartość artystyczna, którą i my sami powinniśmy poszukiwać w rysunku, tak jak i w malarstwie. Precyzja układania światła u Tiepola jest tak dopracowana, że potrafi on przy tym nawet i dominacje przestawień ustawiać w głębi drugiego planu. Oczywiście Jovanni jak każdy znakomity malarz posiada znakomite wyczucie w układaniu odpowiednich barw w przestrzeni obrazu. U niego nie ma żadnych przypadkowych plam, czy bizancium w połączeniu z pstrą kolorystyką. Jest to mistrzowskie panowanie nad całością zjawisk plastycznych w tych złożonych scenach.

Podsumowanie

Takie rozumienie malarstwa czy rysunku powinno cechować każdego twórcę. Nawet w kreowaniu scen dla gier i animacji filmowych. Nawet przy wykorzystywaniu do tego środowisk 3d. Jeżeli chcemy poprowadzić uwagę widza po obrazie, który dla niego przygotowaliśmy, Jovanni Battista Tieplo, obok obserwacji natury, jest właściwym przykładem myślenia artystycznego. I na takim warsztacie opiera się nauczanie w szkole wenecjusz.pl.