You are currently viewing Rysowanie i jego zalety
Rysowanie i jego zalety

O tym że szuka ma zbawienny wpływ na nasze życie, przekonałem się już bardzo dawno, najpierw gdy zaczęła być moją pasją a potem również pracą. W moim życiu pełni ona ogromną, kluczową rolę ale obserwując moich podopiecznych mogę również stwierdzić pewne fakty odnośnie rysunku. 

Zdecydowanie żyjemy w epoce chaosu, w której kuleją albo nasze relacje interpersonalne albo sfera zawodowa, albo zdrowie, ciągle gonimy za kimś, za czymś, znajdując tysiąc wymówek by nie realizować się w tym co lubimy. Rysowanie zdecydowanie służy wyciszenia umysłu i poukładania swoich myśli, wielu osobom pozwala odkryć się na nowo, wydobyć zakopaną gdzieś głęboko pod skórą wrażliwość. Poprzez rysunek każdy może wyrazić to co czuje. Nie zawsze celem rysowania jest stworzenie dzieła sztuki, liczy się uwolnienie umysłu od tego co zajmuje naszą głowę. Rysowanie zdecydowanie ma działanie terapeutyczne, pozwala lepie poznać siebie samych. Sztuka pozwala nam dowiedzieć się więcej na temat nas samych i otaczającego nas świata. Nie ma znaczenia tutaj technika, istotne jest by rysowanie odbywało się bez namysłu – bez troski o problemy. Ważne by oddać się rysunkowi, tak by przelać swoje myśli na kartkę papieru. 

Poza tym poprawia koncentrację, a także umiejętność uczenia się i zapamiętywania nowych informacji. Pozwala usystematyzować własne pomysły, plany i myśli.