You are currently viewing Rysowanie wiosny
Rysowanie wiosny

Nadeszła wiosna! Zaraz wszystko zacznie kwitnąć, rosnąć i rozwijać się. Warto uwiecznić te momenty i zainspirować się budzącą się do życia przyrodą. Kwiaty na drzewach, wiosenne kwiaty na łąkach, trawnikach, w ogrodach i w parkach, liście o rozmaitych fakturach, kształtach i różnym nasyceniu zielenią. To wszystko stanowi ogrom inspiracji. Zachęca też do rysowania i malowania realistycznych prac, które odwzorowują naturę.

Wiosna w rysunku

Wiosna w rysunku istnieje od dawna. W ogóle przyroda od zawsze była wielką inspiracją dla artystów. Rozkwit przemija, ale powtórzy się ponownie za rok. Można wtedy wracać do tych prac i porównywać swoje postępy. Wielcy artyści od zawsze inspirowali się naturą. Czemu ich nie naśladować?

Czy ważna jest technika? Tak. Nad techniką pracuje się cały czas właśnie poprzez pracę. Sam rodzaj techniki nie jest tak ważny. Wiosna dobrze wygląda w kolorze, ale także rysowana ołówkiem, czy węglem. Rozmaitość faktur i kształtów da się pokazać w każdej technice. W wielu technikach uda się także oddać wielość kolorów, bo nawet w szarości ołówka można oddać różny stopień nasycenia oraz wszystkie cienie.

Czy rysować wiosenne pejzaże?

Tak, jak najbardziej. Skorzystajcie z pogody, z tego, co oferuje nam przyroda. To czas, który powtórzy się dopiero za rok. Po co tyle czekać? Do papieru!