Szkoła Rysunku Gdańsk Wenecjusz.pl została założona przez Wenecjusza Mielechowicza, który osobiście prowadzi zajęcia z kursantami. Artysta ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swoją pracę dyplomową, którą malował pod opieką prof. Kiejstuta Bereźnickiego, obronił celująco. Jego prace wystawiane były m.in. w Royal Hibernian Academy. 

Powody dla których warto wybrać naszą gdańską Szkołę Rysunku i Malarstwa Wenecjusza Mielechowicza wenecjusz.pl

Połączenie zajęć indywidualnych i grupwych

Aby dobrze nauczyć się rysunku, same zajęcia grupowe, to za mało. Tylko podczas zajęć indywidualnych nauczyciel ma możliwość przekazać uczniowi wiedzę i kontrolować jego rozwój artystyczno designerski. Dlatego zajęcia grupowe należy poprzedzić zajęciami indywidualnymi, w których nauczyciel odpowiada na każde pytanie i nie tylko tłumaczy, ale i samemu pokazuje: co, kiedy i jak się robi. To oszczędza czas i przełamuje obawy przed samodzielną pracą u ucznia.

Unikalny metody nauczania

Nauka u nas opiera się nie tylko na indywidualnym nauczaniu, ale także na autorskich metodach i przyrządach pomocniczych, które opracował i wykonał prowadzący Wenecjusz Mielechowicz. Dzięki temu szkoła nasza ma wyjątkowe możliwości by precyzyjnej określać tę często niewymierną wiedzę. To duże ułatwienie, dla każdego kursanta w jego nauczaniu, które powinno być jak najbardziej zrozumiałe.

Praca z uznanym profesjonalistą

Tylko praca z uznanym autorytetem daje gwarancję wysokiego poziomu nauczania. Prowadzący szkołę jest uznanym za granicą artystą, o szerokich uzdolnieniach technicznych. Czyli poza doskonałymi umiejętnościami rysowania i malowania: postaci, portretu, pejzażu, przestrzeni architektonicznych, itd. , prowadzący artysta posiada dodatkowo uprawnienia pedagogiczne jako nauczyciel przedmiotów techniczno-konstrukcyjnych.

Szybkie postępy uczestników

Autorskie połączenie zajęć indywidualnych i grupowych, nieprzeciętne metody nauczania a także pod okiem doświadczonego autorytetu przekładają się na szybkie postępy w doskonaleniu warsztatu artystycznego kursantów.

Pani Alicja Śmiarowska zaczynała w naszej szkole od zera. A już po 7 miesiącach potrafiła rysować na takim poziomie.

Wenecjusz a inne szkoły rysunku w Gdańsku, Gdyni i Sopocie (Trójmieście)

W odróżnieniu do innych lokalnych szkół w trójmieście, Szkoła wenecjusz.pl prowadzi zajęcia jako jedyna w systemie indywidualno-grupowym. Czyli, na jedną godzinę zajęć indywidualnych przypadają 2 godziny pracy w grupie. Podczas pracy indywidualnej nauczyciel jest w stanie przekazać uczniowi wszystko, np. pokazać co znaczy dobrze skadrowany rysunek, wskazać czy są dobrze przeniesione proporcje, czym jest plama przestrzeni, powiedzieć kiedy i dlaczego rysunek uważa się za skończony. W nauce rysunku jest wiele rzeczy, które ciężko wytłumaczyć i trzeba je pokazać. W przeciwnym razie uczeń może pójść w złym kierunku, powielać często te same błędy. Tylko zajęcia indywidualne, na których uczeń rysuje się razem z nauczycielem są gwarantem świadomego rozwoju.

Wielkim kłopotem jest gdy uczeń ma wykonać pracę, a nie został wcześniej zapoznany się z zasadami wykonania rysunku. Taka sytuacje jest bardzo stresująca. Wenecjusz Mielechowicz też przechodził przez tę drogę i wie ile niepewności jest w takim rozwoju artystycznym. W grupach kilkunasto-osobowych nauczyciel nie jest w stanie poświęcić uczniowi odpowiedniej uwagi. Do tego uczeń może wstydzić się pytać o cokolwiek, by grupa nie potraktowała go jako słabszego. I w ten sposób uczeń może pójść w złym kierunku na wiele sposobów, A często, jak nauczyciel już zauważy błędy u ucznia, to już jest za późno by obronić rysunek. W efekcie poziom nauczania jedynie w systemie grupowym może pozostawiać wiele do życzenia.

U nas rysuje się indywidualnie z nauczycielem

Misją artystyczną mojej szkoły jest rozwijanie wrażliwości u kursantów, by zauważali jak największą ilości atrybutów wizualnych w naszym otoczeniu. Jeśli w przyszłości chcą oni nasz świat wiarygodnie cytować lub tworzyć własne kreacje o naszym świecie – muszą przedtem znać zasady wizualne, który nas otaczają. Moim celem jest również rozwijanie zdolności ręcznego przenoszenia tego co widzi oko / przetworzył umysł, na arkusz papieru czy ekran monitora.

Wenecjusz Mielechowicz, założyciel Szkoły Rysunki i Malarstwa w Gdańsku

Dorobek Artystyczny prowadzącego

Wenecjusz Mielechowicz 

Był uczniem Prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Studia ukończył przed terminem dyplomem magisterskim z oceną celującą. Jego prace dyplomowe zostały zakwalifikowane do wystawy najlepszych dyplomów w Polsce. Jest członkiem towarzyszeniu Visual Artist Ireland. 

  • W latach 2004 – 2007 rezydentura artystyczna w Irlandii.
  • W latach 1995 – 1997 rezydentura artystyczna w Niemczech

Obrazy autorskie Wenecjusza Mielechowicza zakupił Rząd Republiki Irlandii oraz wiele firm i prywatnych kolekcjonerów z kraju i zagranicy. 
Wenecjusz Mielechowicz jest artystą realistycznym, nie bojącym się wyzwań, stale doskonali i analizuje środki artystycznego wyrazu. 
Prywatnie artysta jest miłośnikiem sportu – jeździ na rolkach, nartach, pływa. Jest także fanem książek naukowych. To współczesny człowiek renesansu, który interesuje się wieloma dziedzinami nauki i sztuki, i zawsze daje z siebie wszystko. Na pierwszym miejscu stawia zawsze dobro wspólne.

Miał honor uczestniczyć:

2014

2007

2006

1995

1994

Uczestnictwo w plenerach w Niemczech na terenach obiektów należących do firm:

VIII 1995 Flughafen Hamburg
IX 1995 Rathaus in Hamburg
XII 1995 Hamburg Mannheimer 
I 1996 Deutsche Post 
III 1996 Deutsche Shell 
IV 1996 Wandelhalle Hamburg
V 1996 Handelskammer Hamburg
VI 1996 Grune + Jahre – Niemcy

i wiele innych wystaw zagranicznych.