You are currently viewing Teczka do ASP
Teczka do ASP

Myślę, że dla każdego, kto poważnie myśli aby związać swoją drogę artystyczną z ASP lub wybierze inne artystyczne kierunki. skompletowanie swojej teczki z pracami – to ważny temat. Teczka to portfolio  naszych możliwości, naszego doświadczenia. Popis naszych umiejętności. W teczce powinno znaleźć się to, co mamy w sobie najlepszego – nasza artystyczna wrażliwość, ręka jaką mamy do rysunku, spojrzenie na świat, na sztukę. Odzwierciedlenie naszej duszy i tego co nam w sercu gra. 

Teczka robiona na szybko, dzień przed egzaminem, wiadomo, że nie pomoże nam zdać owego egzaminu. Tutaj nie liczy się czas jaki pracom poświęcimy, ale ich jakość. Teczka, a dokładnie jej zawartość powinna zrobić na odbiorcy jak najlepsze wrażenie. Jak ją przygotować i skompletować – oto kilka porad. 

Musimy zastanowić się jak chcemy przedstawić dany temat. Odnaleźć sobie wizję na pewne spojrzenie tematu. Przemyśleć jak najlepiej pokazać swój potencjał, swoje walory i atuty.

Na początek sprawdzi się metoda “zjedzenia dużej żaby”. Wśród tematów prac wybierzmy te które nie są nam najbardziej przychylne na początku, tak aby nie obciążały nam zbytnio głowy i przysparzały zmartwień, Takie prace najlepiej zacząć wykonać jako pierwsze. To pozwoli nam je bardziej dopracować, pomyśleć nad tematem, może  z czasem nawet go polubić. Nie zostawiajmy tego co najtrudniejsze na koniec, bo może okazać się, że zabraknie nam na doszlifowanie tych prac po prostu czasu.

Starajmy się również w pracach pokazać jak najlepiej opanowane, wyćwiczone przez nas techniki rysunku. Pokazać   w nich swoją rękę i podejście do rysunku. Warto również skorzystać przed oddaniem teczki z pomocy i opinii profesjonalistów, którzy nie jedną teczkę do ASP już widzieli. W naszej szkole Wenecjusz każdy, kto z nami współpracuje, może liczyć na takie wsparcie i obiektywną ocenę swoich prac. Jeśli chcesz na spokojnie przygotować swoją teczkę do ASP, która będzie Twoją wizytówką – pod kątem profesjonalisty zapraszamy na nasz kurs https://wenecjusz.pl/kurs-asp-gdansk/.